Bez kasków, uprawnień i skradzionym motocyklem

Sprawą w sądzie zakończy się przejażdżka dla 21-latka i 45-latka. Jechali oni motorami pod wpływem alkoholu, a do tego jeden z nich był skradziony w Wielkiej Brytanii.

Wczoraj w Wólce Biskiej (gmina Biszcza) policjanci zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn jadących motocyklami. Policjantów zaniepokoiło to, że motocykliści jechali bez hełmów ochronnych. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że oprócz tego przewinienia, były kolejne. Ani 21-latek, ani 45 – latek nie posiadali uprawnień do kierowania. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że obaj pili alkohol. Starszy z nich miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu, natomiast młodszy znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.Dalsza kontrola wykazała, że motor Toros, którym kierował 45-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, nie posiada aktualnych badań technicznych. Natomiast motocykl  Piaggio, którym kierował 21-latek z gminy Biszcza, został skradziony w 2016 roku na terenie Wielkiej Brytanii. Jednoślad został zabezpieczony.

Teraz mężczyźni staną przed sądem. 45-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Natomiast młodszemu mężczyźnie za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny. Wyjaśniane są również okoliczności nabycia przez 21-latka skradzionego motocykla.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.