Automax

Jechał po alkoholu niezarejestrowanym motorowerem

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 22-latek z gminy Księżpol. Mężczyzna mając prawie 1,5 promila alkoholu wiózł motorowerem pasażera. Kierowca nie posiadał dokumentów wymaganych podczas kontroli. Obaj nie mieli kasków ochronnych. Teraz kierowca tłumaczyć się będzie w sądzie. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem około godziny 20.30 w Tarnogrodzie na ul. Brama Korchowska policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru marki REX, którym był 22-latek z gminy Księżpol. Powodem kontroli był fakt, że zarówno kierowca, jak i jego pasażer, 28-letni mieszkaniec gminy Łukowa, wbrew przepisom nie posiadali kasków ochronnych.

Jak wykazała policyjna kontrola nie było to jedyne przewinienie kierowcy. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, obowiązkowego ubezpieczenia OC ani dowodu rejestracyjnego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw dlaczego, otóż pojazd nie był zarejestrowany, a tym samym dopuszczony do ruchu.

Ponadto 22-latek jak wykazało policyjne badanie alkomatem znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.