Jeżdżą na turnieje i zbierają nagrody. Kolejne sukcesy Slam Drinkers Biłgoraj

Reprezentanci Biłgoraja w tym roku mają już za sobą udział w kilku turniejach. Zespół Slam Drinkers wystąpił w turniejach koszykówki ulicznej w Kielcach, Częstochowie, Rzeszowie, Łodzi,  Raciborzu, Wieluniu, Ostravie (Czechy), Lublinie, Dąbrowie Górniczej czy Zamościu.  Ostatnio w weekend 13-14 sierpnia 2016 roku drużyna zagrała w Łodzi i Opolu Lubelskim.

W Łodzi na rynku Galerii Handlowej Manufaktura odbył się turniej finałowy rozgrywek Bosch Grand Prix Polski w koszykówce 3×3. W finałowej rozgrywce kategorii Open Mężczyzn udział wzięło 16 drużyn z całej Polski – zwycięzcy 7 turniejów kwalifikacyjnych. Ekipa Slam Drinkers Biłgoraj w składzie Łukasz Krawiec, Michał Swacha, Tomasz Wójcik i Grzegorz Łubiarz w ogólnym rozrachunku została sklasyfikowana na 9. miejscu notując dwie przegrane z ekipami Zdolny Śląsk Wrocław i Ku Chwale Basketball Zelów oraz wygraną  walkowerem z Basket Play Kraszewice. Najlepszą drużyną tego turnieju i zdobywcą Bosch Grand Prix Polski okazała się ekipa Wild Snakes Warszawa, która w finale pokonała Da Burning Banana Wrocław. Trzecie miejsce dość niespodziewanie zdobyła ekipa Rezerwowi Kutno. W niedzielę 14 sierpnia odbył się finał konkursu rzutowego dla publiczności Kosz Bosch – wziął w nim udział jeden  z zawodników Slam Drinkers Biłgoraj Tomasz Wójcik, który kwalifikację uzyskał jako widz po wygranej w czasie turnieju Bosch Grand Prix Częstochowy. Ostatecznie zajął on 3 miejsce.

W zawodach w Opolu Lubelskim odbyła się szósta edycja turnieju koszykówki ulicznej 3×3 Chonabibe Streetball Cup. Ogółem do rozgrywek zgłosiło się 11 drużyn, jednak na miejscu stawiło się tylko 9. W tym roku turniej ten odbywał się nie jak dotychczas na boiskach szkolnych „Orlik” lecz w malowniczej scenerii Parku Miejskiego. Ekipa Slam Drinkers Biłgoraj w składzie Łukasz Krawiec, Michał Swacha, Grzegorz Łubiarz i Sebastian Pyszniak ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Najpierw drużyna  Slam Drinkers wygrała wszystkie mecze grupowe. Następnie w półfinale nasi koszykarze pokonali Cukropol Pszczółki 13:3. W finale zaś rozprawili się z  zespołem Alpaca Alfachem wygrywając 15:4. Zasłużona i bezapelacyjna wygrana naszych zawodników osłodziła trochę nieudany występ w turnieju finałowym Bosch Grand Prix Polski. Również w konkursach dodatkowych nasi zaprezentowali się bardzo dobrze: konkurs rzutów za 3 pkt wygrał Łukasz Krawiec, zaœ konkurs Big Shot (rzut do kosza z ok 10 m) wygrał Michał Swacha.

Zawodnicy i kierownictwo drużyny Slam Drinkers Biłgoraj składają serdeczne podziękowania dla Gminy Miasto Biłgoraj i Burmistrza Janusza Rosłana za okazałą pomoc przy organizacji wyjazdu zarówno na finały Bosch Grand Prix Polski, jak i tego turnieju, rozegranego w drodze powrotnej do domu.