- Reklama -

Jazda z promilami

 

W najbliższym czasie dwaj mieszkańcy powiatu biłgorajskiego odpowiadać będą przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. 33 i 38-latka zatrzymali wczoraj policjanci z drogówki. Przypominamy, że zgodnie z prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drodze. Pomimo ciągłych apeli policjantów wciąż znajdują się osoby, które za nic mają odpowiedzialność i bezpieczeństwo zarówno własne jak i innych użytkowników dróg i pomimo wypitego alkoholu wsiadają za kierownicę. Wczoraj dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy. Pierwszy z nich został zatrzymany na ul. Partyzantów w Biłgoraju. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 33-letni kierowa mercedesa miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Ten sam policyjny patrol nieco ponad godzinę później w miejscowości Panasówka zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Ford. Tym razem za kierownicą siedział 38-latek z gminy Tereszpol. Mężczyzna jak wykazał policyjny alkomat miał w organizmie prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy i w obu przypadkach sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.

Zgodnie z polskim prawem kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.

Każdy kierowca powinien stosować się do zasady PIŁEŚ – NIE JEDŹ! Życie to nie film, który możemy zatrzymać lub cofnąć. Sytuacja na drodze zawsze jest dynamiczna. Kierowanie jakimkolwiek pojazdem zawsze wymaga uwagi. Pamiętajmy, że wypity alkohol źle wpływa na organizm. Czas reakcji wydłuża się, podejmujemy nieracjonalne decyzje, które mogą zaważyć na czyimś zdrowiu lub życiu.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Słownik mówi

    Język polski trudny jest „dwaj mieszkańców”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.