- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Janusz Rosłan znów aktywny. Podpowiada na kogo zagłosować

Były burmistrz Biłgoraja - Janusz Rosłan chyba odreagował powyborczy wynik. Po kilkutygodniowej ciszy, znów jest aktywny w mediach społecznościowych. Najpierw skrytykował koncert ostatni disco-polo na terenie Biłgorajskiego Centrum Kultury, teraz podpowiada na kogo zagłosować w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego:

- Reklama -

-Wybory do Parlamentu Europejskiego już 9 czerwca 2024 r. Czy ważne są dla Polski? Czy warto głosować, a jeśli tak to na kogo? Spróbuję się do tego odnieść stawiając kilka retorycznych pytań. A czy ważne dla Biłgoraja są: obwodnica północna, obwodnica Jana Pawła II, przebudowane ulice Zamojska, Kościuszki i Tarnogrodzka, zrewitalizowany Plac Wolności, albo czy potrzebna jest hala sportowa OSiR? Wymienione inwestycje kosztowały 149 172 083 zł, to akurat tyle ile pozyskał Biłgoraj z funduszy UE w latach 2005-2019. Czy moglibyśmy sobie wyobrazić funkcjonowanie miasta bez tej infrastruktury? A może chcielibyśmy wrócić do czasów, kiedy z Biłgoraja do Wrocławia jechało się kilkanaście godzin, bo nie było autostrad? Albo czekać godzinami na przejściach granicznych, żeby wyjechać za granicę? Czy w sytuacji, kiedy za naszą wschodnią granicą jest wojna i giną ludzie, czulibyśmy się bezpieczniej, gdybyśmy nie byli członkiem Unii Europejskiej i NATO? Odnosząc się do kwestii na kogo głosować, postawię kilka kolejnych pytań. Czy lepiej być kimś lubianym i szanowanym, z kim każdy się liczy, czy raczej karanym za łamanie praworządności, pomijanym przy ustalaniu kluczowych dla Unii spraw? Czy lepiej, aby wygrało ugrupowanie prounijne, czy może takie, którego jeden z liderów mówi o Unii jako o „wyimaginowanej wspólnocie”, inna liderka nazywa flagę Unii „szmatą”, jeszcze inny przedstawiciel, w tajnym garażu w Aleksandrowie drukuje nielegalnie bannery wyborcze, a „jedynkami” na liście kandydatów do parlamentu są osoby skazane prawomocnym wyrokiem? I jeszcze jedna sprawa, a mianowicie frekwencja! I znowu postawię pytanie. Czy gdyby frekwencja w wyborach parlamentarnych 15 października była taka jak zwykle, w okolicach 50 %, to czy doszłoby w Polsce do zmiany władzy, czy raczej sprawowałyby ją nadal ugrupowania niechętne Unii Europejskiej? – pyta były burmistrz, a obecnie radny Biłgoraja Janusz Rosłan.

- Reklama -

19 Komentarze
 1. ??? mówi

  To na kogo głosować, bo nic nie wyjasniłeś?!

 2. Anonim mówi

  Janusz czekałem na ten moment, na te opary, złość na los, poczucie jak to się stało. Teraz musisz sobie z tym poradzić. Trzymam kciuki

 3. Anonim mówi

  czy napewno nielegalna drukarnia w garażu w Aleksandrowie? Czy już uznano go za nielegalny bo tak chyba może mówić prokurator ale nie wychowawca w internacie? Czy Pan nie stawia się w roli sądu, bo tylko sąd może o tym zdecydować w państwie prawa? Panie Januszu, proszę się odnieść do zadanych pytań ?

 4. Mieszkaniec Biłgoraja mówi

  Wieloletni burmistrz Rosłan ma rację, to dobry samorządowiec, zasłużony wieloma inwestycjami, wiele z nich dotowane przez Unię Europejską. To haniebne, że totalne prostactwo śmie go tutaj opluwać.

  1. Anonim mówi

   a ty tak na trzeźwo??

 5. Towarzysz roslan mówi

  głosujecie na towarzysza Tuska zniszczy Polskę tak jak ja Biłgoraj lobiecuje

 6. Anonim mówi

  dajcie mu spokój to już demencja .tak wogóle z Janusza to po prostu biedny człowiek (ani dzieci no o wnukach nie wspomnę bo niby skąd? już mu tylko władza została która stracił)

  1. Anonim mówi

   no i jeszcze lata do pelowskiej gazety bo inni już go nie chcą

 7. Anonim mówi

  koniec czerwonej zarazy uff.ze nowa biłgorajska puszcza jego wypociny?????????????? nigdy więcej czerwonej zarazy

 8. Miki mówi

  kończy się lewactwo 😀

 9. AS mówi

  Dla wyjaśnienia chciałem powiedzieć, że miasto nie było organizatorem tej imprezy. Zarzuty, które tutaj padają, są więc zupełnie nie na miejscu. Miasto, chcąc wspierać inicjatywę i charakter tej charytatywnej imprezy, udostępniło jedynie teren Biłgorajskiego Centrum Kultury. Nie jest tak, jak pan próbuje przedstawić – proszę Pana.

  1. Maniek mówi

   skoro miasto nie było organizatorem to kto zapłaci pracownikom BCK za usługi świadczone w niedzielę ? kto pokryje koszty związane z mediami (prad ,woda) ?

 10. Mieszkaniec mówi

  Kiedyś inteligentny teraz tylko żałosny nie każdy umie pogodzić się z porażką nie słuchałeś mieszkańców obrażałeś ich blokowałeś wszystko co się chciało otworzyć w mieście a na koniec jak dostałeś czerwoną kartkę dalej obrażasz Chamstwo i Żenada.

  1. Anonim mówi

   on zawsze był żałosny dobrze że przeizales na oczy (lepiej późno niż wcale)

 11. Kasia mówi

  szkoda ze z pijakami nic nie zrobil przy bloku na korczaka 4

 12. Aaaa mówi

  szkoda ze jako burmistrz nic nie zrobił z pijakami na korczaka 4 pół bloku pijaków 8 nic nie zrobił z tym

 13. kw mówi

  Usuń się w cień , żałosny człowiecze.

 14. Andrzej mówi

  Ceniłem tego człowieka….. ale przegrana chyba miesza mu w głowie.

  1. Anonim mówi

   a zaco go ceniles?? chyba też byłeś z pzpr

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.