- Reklama -

- Reklama -

Janek najlepszy z matematyki

I Wojewódzki Konkurs Matematyczny o nazwie „Matematyka z kalkulatorem graficznym” odbył się pod koniec października w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. Wydarzenie to było objęte patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Kalkulatory graficzne używane są w szkołach, gdzie występuje matura międzynarodowa, a jest ich w Polsce 40. Urządzenia te są mało znane w polskich szkołach, mimo że w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych to standard. 

- Reklama -

Konkurs skierowany był do uczniów trzecich klas gimnazjów. W finale uczestniczyło 23 uczniów z 14 szkół z terenu naszego województwa. Uczniowie w trakcie konkursu zmagali się z zadaniami matematycznymi z użyciem wcześniej wspomnianych kalkulatorów graficznych. W dalszej części wydarzenia młodzież wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę krajoznawczą po Zwierzyńcu.

Poziom konkursu był wysoki. W konkursie nagrodzono 6 zawodników, ale jego jedynym laureatem został Jan Klimczak z Gimnazjum w Obszy. Przekroczył on granicę 80 procent punktów możliwych do zdobycia. Finaliści w nagrodę otrzymali kalkulatory graficzne.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.