- Reklama -

- Reklama -

Jakie tajemnice kryje Ziemia Biłgorajska? Dziś odpowiedź

Wśród mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej panuje przekonanie, że w regionie nie ma zbyt wielu stanowisk archeologicznych i ogólnie tereny te były słabo zasiedlone w przeszłości. Fakty są jednak inne. I o tym na czwartkowej konferencji "Archeologia powiatu biłgorajskiego". Otwarta dla wszystkich chętnych i od godziny 10:00 w I LO im.ONZ przy ul. Kościuszki w Biłgoraju.

- Reklama -

-Niestety, jak do tej pory archeologia powiatu biłgorajskiego była zaniedbana, brakowało publikacji na jej temat, wiedza o niej nie była też popularyzowana. Wśród ludności ziemi biłgorajskiej panuje nawet pogląd, że w regionie nie ma zbyt wielu stanowisk archeologicznych i ogólnie tereny te były słabo zasiedlone w przeszłości. Fakty są jednak inne, co też chcemy ukazać podczas konferencji i później w planowanej publikacji. Wydarzenie ma również zwrócić uwagę w jaki sposób należy chronić stanowiska archeologiczne ulokowane w najbliższym sąsiedztwie – zachęcają organizatorzy, czyli Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
Podczas konferencji oraz w publikacji pokonferencyjnej, ma być ukazane archeologiczne bogactwo kulturowe regionu, oraz perspektywy z tym związane – perspektywy zarówno naukowe, społeczne oraz turystyczne.

- Reklama -

– Chcemy też, żeby nasze wydarzenie pobudziło miejscową społeczność do zainteresowania się przeszłością regionu. Jesteśmy przekonani, że poprzez ukazanie przeszłości podczas konferencji jak i również w publikacji zainspirujemy społeczność powiatu biłgorajskiego, co przyczyni się do pomysłów związanych z turystyką, to jest jej rozwojem w powiecie biłgorajskim, a tym samym w województwie lubelskim – przekazują organizatorzy.
Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie: „Lubelskie Smakuj życie!”

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

fot: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków (zdjęcie ilustracyjne)

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.