Dotacje Renata Kudyba

- Reklama -

Jakie są powody niskiej składki w ubezpieczeniu grupowym?

Wiele osób może się zastanawiać dlaczego ubezpieczenie grupowe jest znacznie tańsze od indywidualnego. Zastanawiamy się jakie są powody niskiej składki w ubezpieczeniu grupowym? Ponieważ chcemy, aby decyzja o zakupionej przez nas polisie była rozsądna, cena może wzbudzać nasze wątpliwości. Bez obaw, grupowe ubezpieczenie na życie widoczne na ubezpieczeniagrupowe.com.pl uwzględnia stosunek zakresu ubezpieczenia do wysokości składki.

Ubezpieczenie grupowe pod warunkami

Należy pamiętać, że ubezpieczyciel przygotowując ofertę dla pracodawcy, zyskuje wielu klientów. Do ubezpieczeń grupowych często włączani są członkowie rodzin, przez co klient oznacza dużą grupę ludzi. W tej sytuacji cena ubezpieczenia może zostać obniżona.

Ubezpieczenie grupowe nie może być kontynuowane po odejściu z firmy. Oznacza to, że zabezpieczeni jesteśmy tylko na okres zatrudnienia. Przynosi to mniejszą korzyść, niż w przypadku ubezpieczeń indywidualnych zarówno terminowych, jak i bezterminowych. Czas ubezpieczenia może być w związku z tym krótki.

Suma ubezpieczenia również jest o wiele niższa niż w przypadku polis indywidualnych. Wpływa to oczywiście na dość niską cenę składek miesięcznych. Oferta musi być adekwatna względem szerokiego grona odbiorców. Ubezpieczyciel musi wziąć pod uwagę osoby o większych i mniejszych możliwościach finansowych. Wpływa to na niższą sumę ubezpieczenia, ponieważ wiele osób nawet z tego samego zakładu pracy nie będzie mogło sobie pozwolić na jednakowo wysokie składki miesięczne.

Od czego zależy składka w ubezpieczeniu grupowym?

- Reklama -

Ważnym czynnikiem w zróżnicowaniu grupy osób jest również wiek. W jednej firmie mogą zatrudniać się zarówno osoby tuż przed emeryturą, jak i absolwenci studiów. Wiek wpływa znacząco na cenę produktu ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel musi uwzględnić średnią wieku pracowników w danym miejscu pracy. Jednak wiek osób starszych mógłby znacząco wpłynąć na niekorzyść oferty ubezpieczenia, przez co mała liczba pracowników zdecydowałaby się na zakup polisy. Zobacz jak wieka wpływa na grupowe ubezpieczenie pracownicze a wysokość świadczeń na ubezpieczeniagrupowe.com.pl.

Rozszerzenia w ubezpieczeniu grupowym również są dopasowane według najczęściej wybieranych umów dodatkowych. Świadczenia wypłacane na okoliczność wypadku czy choroby mogą być w tej sytuacji niższe niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego.

To, co również wpływa na cenę składek, to brak badań lekarskich przy ubezpieczeniu grupowym. Dla ubezpieczyciela oznacza to większe ryzyko na zatajenie stanu zdrowia oraz możliwość zachorowania na ciężką chorobę. Jednak rozszerzenie zdrowotne bardzo często zawiera się w ubezpieczeniu grupowym. Jednak kwota świadczenia będzie zdecydowanie niższa niż w przypadku polisy indywidualnej. W przypadku ubezpieczenia indywidualnego badania lekarskie potwierdzają stan zdrowia klienta a także eliminują pewien zakres zachorowań.

Polisa grupowa – inwestycja na chwilę?

W dzisiejszych czasach zmienia się podejście do miejsca pracy. Dawniej wiązaliśmy się z firmą na długie lata, często również na całe życie. Dzisiaj pracownicy w jednym miejscu pracy spędzają średnio 2-3 lata. Ubezpieczyciel musi wziąć pod uwagę taką okoliczność. W tej sytuacji nie ma perspektyw wieloletniej inwestycji w przyszłość. Zatem niska składka w ubezpieczeniu grupowym ma wiele powodów, o których należy pamiętać.

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie ubezpieczenia grupowego, zastanówmy się dobrze czy nasza sytuacja nie jest na tyle indywidualna, że będzie nam potrzebna innego rodzaju ochrona. Jednak grupowe ubezpieczenie dla wielu z nas będzie świetnym sposobem na zabezpieczenie swojego zdrowia i życia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.