- Reklama -

Jaki laptop do gier wybrać?

Zakup laptopa gamingowego to nie lada wyzwanie. Gracze mają naprawdę spore potrzeby, a same gry stają się coraz bardziej wymagające pod względem technicznym. Podpowiadamy, jaki laptop do gier wybrać i czym się kierować, aby sprzęt dobrze służył przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę kupując laptop gamingowy?

Urządzenia gamingowe cały czas się rozwijają, a w sklepach internetowych i stacjonarnych pojawiają się ciągle nowe modele. Właśnie dlatego trudno jest nadążyć za najnowszymi trendami i wybrać dla siebie odpowiedni laptop do gier. Kupując taki sprzęt, warto jednak zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • odpowiedni procesor to jeden z najważniejszych aspektów – na przykład na potrzeby nowoczesnych gier najlepiej wybrać Intel Core i9 lub AMD Ryzen 7,
  • pamięć RAM – nie może być jej mniej niż 8 GB, natomiast dużo lepiej postawić na 16 GB, a nawet 32 GB,
  • karta graficzna z jak najwyższej półki, na przykład GeForce RTX 2080, które pozwala na granie w rozdzielczości 4K / Full HD 60 fps,
  • dysk SSD, a nie HDD,
  • rozmiar ekranu – najlepiej jeśli jest to minimalnie 15,6 cala,
  • rozdzielczość Full HD,
  • matryca klasy IPS, która pozwala na widzenie żywych kolorów,
  • wysokie odświeżanie, na przykład 240 Hz to dobry wybór.

- Reklama -

Szeroki asortyment laptopów, także tych gamingowych, można znaleźć tutaj: https://www.morele.net/kategoria/laptopy-31/

Inne ważne cechy dobrego laptopa do gier

Poza wyżej wyróżnionymi parametrami technicznymi laptopa gamingowego warto także zwrócić uwagę na inne cechy takiego sprzętu. Spore znaczenie ma klawiatura, która powinna być solidna i wytrzymała, a mile widziane jest także podświetlenie. Laptop gamingowy powinien posiadać także kilka wejść na złącza, a więc nie tylko na USB, ale także HDMI 2.0 (jeśli planujesz podłączyć laptopa do telewizora). Należy także sprawdzić jakość wykonania sprzętu, jego obudowę i trwałość. Ważnym czynnikiem, wpływającym na sposób korzystania z urządzenia, jest jakość i wydajność chłodzenia w laptopie. Przegrzewające się zespoły mogą być, niestety, narażone na groźne awarie, a w sytuacji, gdy grasz kilka godzin dziennie, to przegrzanie się jest bardziej prawdopodobne niż na przykład w trakcie przeglądania stron internetowych lub pracy na laptopie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na modele z technologią Nvidia G-Sync, która sprawia, że w grafice niwelowane są różnorodne błędy.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.