Szkolenie język ang/niem/ros

Jaka pogoda na święta?

Pogoda na tegoroczne święta Wielkanocne mija pod znakiem mocno zróżnicowanej aury. Wczoraj w północnym pasie Polski przetoczyła się strefa frontowa z opadami śniegu przyczyniając się do wzrostu pokrywy do kilku centymetrów podczas gdy na południu mieliśmy pogodną aurę ze wzrostem temperatur nawet powyżej 10 stopni. Nadchodzący weekend oraz Poniedziałek Wielkanocny będzie mijał pod znakiem mocno zróżnicowanej aury w związku z oddziaływaniem rozległego układu niskiego ciśnienia z nad Morza Śródziemnego. Z jednej strony przyczyni się on do zaciągnięcia w kierunku Polski cieplejszej masy polarnomorskiej z kierunków południowych, z drugiej zaś strony przyniesie w wielu miejscach kraju wielogodzinne opady deszczu, a odsuwając się od naszego kraju przyniesie krótkotrwałe opady śniegu. 
Sobota
W sobotę nad obszar m.in. powiatu Biłgorajskiego napłynie wyraźnie cieplejsze powietrze z południa, które pomimo zalegania zachmurzenia może przyczynić się do wzrostu temperatury na poziomie 12 – 14 stopni Celsjusza przy umiarkowanym wietrze z kierunków południowych. Od godzin porannych na niebie będą rozwijać się mniej lub bardziej rozbudowane chmury z których to może przelotnie padać deszcz. Bliżej południa nad obszar południowej Lubelszczyzny prawdopodobnie nadciągnie pas większego zachmurzenia z umiarkowanymi, ciągłymi opadami deszczu, które mogą potrwać do wczesnych godzin wieczornych. 
Niedziela
W niedzielę aura nad obszarem powiatu ulegnie zdecydowanemu pogorszeniu za sprawą oddziaływania aktywnego frontu związanego z układem niskiego ciśnienia o nazwie Franziska ulokowanym nad zachodnią Polską.  W ciągu dnia należy liczyć się ze sporym zachmurzeniem i opadami deszczu. Te mogą pojawiać się do godzin przedpołudniowych w formie przelotnej, natomiast wraz ze zbliżaniem się frontu do granic wschodniej Polski, po południu pojawią się już ciągłe, wielogodzinne opady deszczu, które będą trwać nawet do końca dnia. 
Noc z niedzieli na poniedziałek 
Odsuwający się układ niskiego ciśnienia wraz z frontem zacznie ściągać chłodne masy powietrza, w których to będą rozwijać się formy chmurowe generujące przelotne opady śniegu. W drugiej części nocy z nd. na pon. nad obszary południowej Lubelszczyzny w tym powiatu Biłgorajskiego będą pojawiać się okresowe opady śniegu 
Poniedziałek Wielkanocny
Poniedziałek będzie dla nas sporym zaskoczeniem jeśli chodzi o pogodę. W godzinach porannych na niebie będą pojawiać się okresowo komórki konwekcyjne generujące przelotne opady śniegu.  W związku z prognozowaną dodatnią temperaturą śnieg nie będzie utrzymywał się długo, a być może nie utworzy nawet pokrywy śnieżnej, jednak warunki do jazdy będą utrudnione. Po południu opady zaczną ustępować, a temperatura wzrośnie do poziomu około 5 – 6 stopni na plusie. W ciągu dnia należy liczyć się z dosyć silnym wiatrem z sektora zachodniego wynoszącym 40 – 50 km/h.
Od wtorku czeka nas wyraźne ocieplenie, które szczególnie wyraźnie pojawi się we wtorek i w czwartek kiedy to temperatura wzrośnie nawet powyżej 15 stopni powyżej zera. Powyższa prognoza pokazuje w przybliżonym stopniu możliwe warunki pogodowe. Rzeczywiste warunki mogą nieco odbiegać od prognozy. 
 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.