- Reklama -

- Reklama -

Jaka gilotyna brukarska jest najlepsza?

- Reklama -

Gilotyny brukarskie stanowią stały element wyposażenia firm zajmujących się branżą brukarską. Często wykorzystywane są przez nich takie sprzęty jak na przykład gilotyna do bloczków silikatowych. Dzięki takim sprzętom można wykonywać prace, które bez nich nie byłyby możliwe. Praca brukarza związana jest z ciężkimi i twardymi materiałami, które należy przecinać lub dzielić. Aby efekt końcowy zgadzał się z naszym zamysłem i był estetyczny, podczas cięcia kostki brukowej czy płyt chodnikowych musimy działać bardzo precyzyjnie. W takim momencie z pomocą przychodzi gilotyna do kostki, która używana z bardzo małym nakładem naszej siły pozwala na cięcie twardych elementów. Wykonanie dobrze prezentującego się podłoża jest możliwe tylko i wyłącznie przy użyciu precyzyjnych urządzeń. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając gilotynę do kostki brukowej, aby spełniła ona nasze wymagania.

Jaka powinna być łamarka do kostki?

Gilotyna do bruku to narzędzie, które powinno się cechować wysoką trwałością i długą żywotnością. Aby nasz sprzęt był nie tylko praktyczny, ale także posłużył nam jak najdłużej, warto zwrócić uwagę na to, aby:

  • pochodził od sprawdzonego producenta

  • jego konstrukcja była solidna

  • posiadał precyzyjne powierzchnie tnące

  • nie był zbyt duży i zbyt ciężki

  • posiadał dodatkowe udogodnienia

Wybór sprzętu pochodzącego ze sprawdzonego źródła powinien być oczywisty. Nie każdy jednak decyduje się na takie rozwiązanie. Chcąc zaoszczędzić, często decydujemy się na tanie sprzęty o niskiej jakości pochodzące z niesprawdzonego źródła. Często pozbawia nas to możliwości skorzystania z serwisu lub innych ułatwień w razie awarii sprzętu. Oszczędność pieniędzy jest w takim przypadku pozorna. Wybierając zaufanych producentów mamy gwarancję, że nasz sprzęt będzie solidny i będzie cechować się długą żywotnością. Upewnienie się, że ostrza sprzętu są precyzyjne, jest bardzo istotne. Sprzęt cechujący się dobrą dokładnością pozwoli sprostać wymagającej wizji brukarza. Wybór sprzętu o niedużych gabarytach w znacznym stopniu ułatwi naszą pracę. Duże i ciężkie sprzęty ciężko jest przemieszczać, dlatego lepiej celować w solidne, ale nieco drobniejsze urządzenia. Gilotyna może posiadać także dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład zamontowane kółka, które ułatwią manewrowanie sprzętem.

Jakie gilotyny są warte polecenia?

- Reklama -

Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się od siebie parametrami, producentem czy ceną. Jako sklep zajmujący się sprzedażą tego typu sprzętów, chcielibyśmy się skupić na trzech modelach, które warto polecić. Są to:

  • gilotyna do kostki brukowej Zipper ZI-SKN330W

  • gilotyna przecinak do cięcia kostki brukowej  GKM 300 Mimal

  • gilotyna GS3 Mimal do kostki brukowej bloczków silikatów suporexu

Gilotyna Zipper ZI-SKN330W to solidny sprzęt umożliwiający przecinanie między innymi kostki brukowej, krawężników czy kamieni kompozytowych. Posiada solidny system jezdny i ergonomiczny uchwyt, które ułatwiają sterowanie przecinarką. Gilotyna jest wyposażona w solidną i elastyczną listwę nożową, która posiada wymienne złącza.

Gilotyna GKM 300 Mimal to sprzęt renomowanej polskiej firmy. Gilotyna posiada wymienne noże z hartowanej na wskroś stali, które są wytrzymałe i podnoszą funkcjonalność urządzenia. Produkt jest niewielkich gabarytów, co ułatwia jego użytkowanie. Solidny system jezdny jest dodatkowym atutem tego modelu.

Gilotyna GS3 Mimal, to kolejny produkt znanej polskiej firmy. Wyróżnia go wysoka rama, która umożliwia przecinanie większych elementów takich jak na przykład bloczki silikatowe. Noże tego modelu cechują się podwyższoną wytrzymałością, dzięki czemu mogą nam posłużyć przez dłuższy okres.

Wybór sprzętu brukarskiego nie jest łatwy. Podczas wyboru odpowiedniej gilotyny, zawsze warto zaufać sprawdzonym producentom, aby mieć pewność, że sprzęt będzie wytrzymały i posłuży nam przed długi okres.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.