- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak zostać graczem PRO

Każdy zapaleniec gier wideo niezależnie od rodzaju gier, w jakie sobie pogrywa, jeśli robi to z pasją, chce się rozwijać, być lepszym i lepszym. Dąży do statusu "gracza pro". Jest to bardzo satysfakcjonujący proces, szczególnie że wszystkie umiejętności mierzone są później w punktach doświadczenia.

- Reklama -

Jeśli ty również chcesz przestać grać w swoje ulubione gry jak noob i marzysz, aby zostać graczem pro, to musisz wiedzieć, że czeka cię sporo pracy.

Trening Umiejętności

Zacznij od trenowania swoich umiejętności. Jeśli grasz w „CS:GO”, musisz zacząć trenować szybkość reakcji na to, co dzieje się na monitorze. Nie możesz czekać, aż przeciwnik odsłoni ci się w całości i będzie tak blisko, że dźgnie cię nożem. Jeśli masz znajomych, którzy lubią gra w CS’a, to zaproś ich do grania w sparingi. Wielokrotne przejście najpopularniejszych map z poprawi twoją pewność w poruszaniu się po niej, bo będziesz wiedzieć, gdzie mogą czekać na ciebie przeciwnicy.

Sam trening to nie wszystko

Poza treningami musisz wymieniać sprzęt na lepszy. Musisz wiedzieć, że sam czas twojej reakcji, to jeden z czynników. Jeśli będziesz grać na monitorze typu CRT, to niskiej częstotliwości odświeżanie obrazu gry, zamiast pomóc ci się rozwijać, będzie powodowało frustrację, ponieważ przeciwnicy zdążą strzelić ci headshot z drugiego końca mapy i nie zdążysz tego zauważyć. Świetnym wyborem będzie monitor z wysoką wartością odświeżania obrazu i reakcji plamki. Jeśli posiadasz kartę graficzną AMD, warto zaopatrzyć się w monitor ze wsparciem technologicznym „FreeSync”. Takim monitorem na początek może być przykładowo MSI Optix G241.

- Reklama -

Nie zapomnij też, że potrzebna będzie ci lepsza myszka niż ta, która pamięta czasy Windows 98 i nadal kursorem porusza się za pomocą kulki. Proponuję na początek LOGITECH G502. Jak już masz wypasiony monitor, to nie zapomnij o wyposażeniu swojego PC w dobrej jakości kartę graficzną MSI Radeon RX 6700 XT.

Pamiętasz jeszcze, że myszki laserowe najlepiej działają, kiedy przesuwasz ją na podkładce? Polecam podkładki firmy Steelseries, bo są bardzo przyjemne w użytkowaniu i nie brudzą się jak inne, a dzięki gumowemu wykończeniu spodu, nie będzie ci się przesuwała razem z ręką.

Ostatnia prosta

Już masz podstawowe zespoły. Setki godzin treningów już za tobą. Do bycia PRO, brakuje ci jeszcze wygodnego, ergonomicznego fotela, na którym możesz wygodnie rozsiąść się i wystrzelać ze swoją ekipą wrogą grupę z planszy. Dzięki nim twój kręgosłup odpoczywa wtedy, kiedy ty relaksujesz się, zdobywając kolejne punkty doświadczenia. W dobrze odpowiedniego fotela pomoże nam sklep z fotelami gamingowymi.

Jeśli jednak lubisz się ścigać w sportowych autach, to świetnym dopełnieniem zestawu będzie dla ciebie zestaw Wheel Stand Pro Deluxe V2 – Thrustmaster T500RS, który składa się z kierownicy do prowadzenia auta, pedałów do sterowania prędkością twojego bolidu oraz przekładnia biegów, bo łopatkami przy kierownicy to każdy noob potrafi zmienić biegi, a ty jesteś przecież już graczem PRO, prawda? Pomyśl jeszcze o klawiaturze RAZER Tartarus V2.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.