- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Jak zorganizować perfekcyjne baby shower?

Urządzanie imprezy baby shower z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przyjaciele i rodzina przyszłej mamy chętnie decydują się na zorganizowanie przyjęcia, co wiąże się z koniecznością zadbania o stworzenie niezwykłej atmosfery. Pomogą w tym różnego rodzaju dekoracje oraz zabawy, które mogą okazać się świetnym sposobem na spędzenie tego typu uroczystości.

- Reklama -

Atrakcje na baby shower — gry i zabawy

W trakcie baby shower z całą pewnością nie powinno zabraknąć gier i zabaw. Warto dobrze zaplanować atrakcje, mając na uwadze upodobania przyszłej mamy. Dzięki temu przyjęcie będzie wesołe i udane, a goście będą się świetnie bawić i miło wspominać wspólne spędzony czas. Jakie zabawy warto zorganizować, aby przeżyć niezapomniane chwile?

Grzegorz Wróbel
  • Typową zabawą na baby shower jest zapisanie na kartoniku propozycji imienia dla dziecka. Każdy z gości zapisuje na kartce wybrane przez siebie imię, a następnie kartki się tnie, dzieląc imiona na sylaby lub litery. Wszystko razem wrzucić trzeba do worka, z którego każdy wylosuje jedną literę, bądź sylabę. Następnie próbuje się z nich ułożyć konkretne imię dla mającego przyjść na świat dziecka. Taka zabawa może okazać się przydatna — być może mamę zainspiruje któraś z propozycji.
  • Kolejna popularna zabawa polega na zgadywaniu smaku słoiczków. Aby ją zorganizować, musimy się zaopatrzyć w jedzenie dla dzieci. Każda uczestniczka musi mieć zawiązane oczy, kiedy próbuje zawartości słoiczka. Jej zadaniem jest odgadnięcie, jaki ma smak. Tego typu zabawa jest interesująca, ponieważ jedzenie dla dzieci często charakteryzuje się abstrakcyjnymi połączeniami, jak mango z twarożkiem czy kurczak z kaszą manną.
  • Można również zorganizować konkurs polegający na odpowiadaniu na pytania dotyczące przyszłej mamy. Ma to za zadanie sprawdzić, kto lepiej ją zna. Listę pytań warto jest zorganizować przed przyjęciem, oraz upewnić się, jakie są poprawne odpowiedzi, rozmawiając z gościem honorowym, czyli mamą. Najlepiej, żeby pytania były związane z  ciążą lub narodzinami dziecka — przykładem może być pytanie o najczęstsze zachcianki przyszłej mamy.

Propozycji takich zabaw jest naprawdę wiele. Inne gry i zabawy można sprawdzić na stronie: https://inspiracjeferrero.pl/nasze_artykuly/slodki-baby-shower/. Warto się z nimi zapoznać, aby jak najlepiej trafić w gust przyszłej mamy oraz zorganizować naprawdę niezapomniane przyjęcie.

Baby shower — jakie dekoracje wybrać?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Niesamowicie urządzone mieszkanie bądź wynajęta sala niewątpliwie będą atrakcją dla gości. Dlatego nie można zapomnieć o tym, aby wnętrze jak najbardziej oddawało klimat uroczystości. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie rekwizyty, dzięki którym będzie można uwiecznić ten szczególny dzień na atrakcyjnej fotografii. Świetnie sprawdzą się tu dodatki w pastelowych barwach. Dla dziewczynki tradycyjnie kupuje się te w kolorze różowym, a dla chłopca — w niebieskim. Do tych kolorów warto dopasować złote lub srebrne elementy, a także bajkowe, dziecięce motywy, jak postacie z kreskówek. Najlepiej postawić na różnego rodzaju girlandy i tematyczne serwetki, toppery do dekoracji ciast, a także dobrać papierową zastawę stołową. Oczywiście warto też zaopatrzyć się w balony w pastelowych kolorach. Dzięki takim dekoracjom docenimy przyszłą mamę, a także stworzymy niezapomnianą atmosferę dla gości.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.