- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak zlecić przesyłkę bez wychodzenia z domu?

W obecnych czasach żyjemy bardzo dynamicznie, dlatego warto korzystać z rozwiązań, które ułatwiają nawet taką czynność, jak wysyłanie paczek. Wystarczy tylko kilka kroków, aby nadać dowolną paczkę przez internet. Jak? Jednym z rozwiązań jest giełda transportowa.

- Reklama -

Wysyłka kurierem czy firmą transportową?

Przyzwyczailiśmy się do nadawania paczek kurierem, jednak w większości przypadków dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy transportowej. Dotyczy to przede wszystkim ponadgabarytowych paczek oraz przesyłek specjalnej ostrożności. Firmy kurierskie mają pewne ograniczenia odnośnie przewozu niektórych towarów. Przewoźnicy są w stanie podjąć się niemal każdego zlecenia. Ponadto często mogą zaoferować niższe ceny przewozu mebli, sprzętów, urządzeń czy palet. Jeżeli chcemy przewieźć delikatne przedmioty można wynająć cały samochód dostawczy – wówczas kierowca zachowa specjalną ostrożność i odpowiednio zabezpieczy przesyłkę. W przypadku firm kurierskich nie ma takiej możliwości, ponieważ paczki odbierane są od wielu innych klientów.

Dlaczego warto korzystać z giełdy transportowej?

- Reklama -

Chcąc nadać przesyłkę nie ma konieczności szukania przewoźnika na wielu stronach internetowych, co często jest bardzo czasochłonne. Na giełdzie transportowej znajdują się profile sprawdzonych przewoźników o różnym zakresie usług. Dzięki dużej bazie firm transportowych, każdy może szybko nadać przesyłkę. Dodatkowo giełdy transportowe, takie jak wyslijbusem.pl, weryfikują każdą firmę, zwiększając poczucie bezpieczeństwa każdego użytkownika. Korzystanie z platformy jest darmowe – klient płaci jedynie kwotę ustaloną z przewoźnikiem. Zdarza się, że przewoźnicy oferują promocyjne ceny w danym terminie. Wynika to z chęci zapełnienia przez firmę tzw. pustych przebiegów. Kierowcy często wracają do firmy bez ładunku, co jest dla nich nieopłacalne. Mogą zabrać przesyłkę po drodze i dostarczyć na miejsce w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jak nadać przesyłkę przez internet?

Nadawanie paczek bez wychodzenia z domu jest bardzo proste. Wystarczy tylko założyć konto na giełdzie transportowej i dodać ogłoszenie, podając przedmiot zlecenia, czyli rodzaj ładunku, przybliżone wymiary, wagę oraz termin i miejsce odbioru. Platforma funkcjonuje w modelu aukcyjnym. Przewoźnicy oferują ceny pod ogłoszeniem – można wybrać najniższą lub negocjować z wybranym przewoźnikiem. Na koniec wystarczy tylko umówić się z kierowcą na dany termin i przekazać przesyłkę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.