- Reklama -

- Reklama -

Jak zadbać o to, by nasze mieszkanie było pozbawione wirusów i wszelkich drobnoustrojów?

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka mieszkanie wydaje się wysprzątane, bywa, że wymaga gruntownego oczyszczania. Wszystko ze względu na małych niewidzialnych wrogów, jakimi są bakterie, wirusy i grzyby. Jak zahamować ich rozwój w pomieszczeniach? Sprawdź.

Przy sprzątaniu łatwo można oczyścić pomieszczenia z kurzu, plam na podłogach i wykładzinach oraz innych zanieczyszczeń, które łatwo namierzyć i unieszkodliwić. Inaczej jest w przypadku tych nieproszonych gości, których nie można zobaczyć. Nawet gruntowne odkurzanie i mycie podłóg może okazać się niewystarczające, aby usunąć z pomieszczenia drobnoustroje, grzyby i pleśń. Jak zapobiec ich rozwojowi? Pomoże w tym kilka sprzętów.

Odkurzacz z filtrem HEPA

Tradycyjny odkurzacz usuwa zanieczyszczenia z powierzchni płaskich, jednak niekoniecznie radzi sobie z drobnoustrojami. Jeśli zależy ci na skutecznym odkurzaniu, warto zainwestować w urządzenie wyposażone w filtr HEPA. Jego porowata struktura zatrzymuje nie tylko większe zanieczyszczenia czy sierść, ale również cząstki niewykrywalne dla ludzkiego oka. To świetne rozwiązanie dla alergików.

Mop parowy

Mycie podłóg z wykorzystaniem tego urządzenia pozwala na skuteczną dezynfekcję. Mop parowy to urządzenie, które dopełni efekt uzyskany z wykorzystaniem odkurzacza z filtrem HEPA. Duży przekrój modeli znajdziesz w asortymencie Leifheit.

- Reklama -

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Kolejny doskonały sposób na usunięcie niepożądanych drobnoustrojów – nie z przestrzeni płaskich, a z powietrza. Oczyszczacz wyłapie dostające się przez systemy wentylacyjne zanieczyszczenia, jak choćby pył zawieszony i toksyczne gazy, a także zarodniki pleśni, bakterie i wirusy.

Osuszacz powietrza

W polskich mieszkaniach problemem zazwyczaj jest suche powietrze – zwłaszcza w zimie, gdy ogrzewanie dodatkowo je wysusza. Jeśli jednak w domu jest za wilgotno, warto zainwestować w osuszacz powietrza. Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach – czyli powyżej 60% – stwarza korzystne warunki dla rozwoju pleśni i grzybów. Te z kolei mogą negatywnie wpływać na układ oddechowy i zaostrzać alergie.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. domi mówi

    Jako alergik ze słabą odpornością przywiązuję ogromną wagę do takich rzeczy. Sprawiłam sobie sprzątającego irobota, oczyszczacz i nawilżacz powietrza i czuję sporą różnicę, bo rzadziej miewam napady kaszlu i katar.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.