- Reklama -

- Reklama -

Jak wygląda konserwacja boisk z sztucznej trawy?

Boiska ze sztucznej trawy mają wiele zalet, dlatego też tak często są spotykane. Żeby nawierzchnia mogła służyć przez długie lata, trzeba jednak ją konserwować. Przy regularnym wykonywaniu odpowiednich zabiegów, sztuczna trawa o wiele lepiej wygląda i zapewnia lepsze właściwości użytkowe.

- Reklama -

Zwiększenie żywotności nawierzchni pozwala sporo zaoszczędzić. Z tego względu do wszelkich zabiegów warto podchodzić profesjonalnie. Jak powinna wyglądać właściwa konserwacja boisk z sztucznej trawy?

Po pierwsze: dokładny przegląd

toyota Yaris

Zanim zdecydujemy się na wykonanie na sztucznej murawie profesjonalnych zabiegów, musimy najpierw zrobić jej dokładny przegląd. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, czy trawa się nie przebarwia, czy równomiernie jest rozłożony granulat, czy poszczególne źdźbła nie są położone, a co gorsze połamane, a także, czy nie ma na niej innych uszkodzeń.

Jeśli nawierzchnia boiska rzeczywiście uległa zniszczeniu, przed wykonaniem zabiegów konserwacyjnych warto ją naprawić. Kiedy uszkodzenia są niewielkie, dotyczą np. położenia źdźbeł, stan sztucznej trawy jest w stanie poprawić właśnie konserwacja.

Po drugie: usunięcie śmieci oraz innych zanieczyszczeń

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Kiedy dokładnie przyjrzymy się temu jak wygląda nawierzchnia, koniecznie musimy usunąć z niej wszelakie zanieczyszczenia. Konserwacja boisk z sztucznej trawy obejmuje szereg działań. Oczyszczenie nawierzchni jest jednym z najważniejszych, bowiem bez niego nie jest możliwe podjęcie dalszych prac.

Żeby na murawę mógł wjechać ciężki sprzęt, koniecznie trzeba usunąć z niej plastikowe albo szklane elementy, takie jak butelki, inne śmieci i większe kamienie. Bardzo często, zwłaszcza w okresie jesiennym, na boisko będą opadać liście. Te również należy regularnie usuwać. Po pierwsze z względów estetycznych, a po drugie z względów bezpieczeństwa. Mokre liście potrafią być bardzo śliskie i mogą przyczyniać się do powstawania niebezpiecznych upadków.

Po trzecie: szczotkowanie, czyszczenie oraz spulchnianie

Po przejrzeniu i oczyszczeniu boiska, pora na przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów. Tym, którego powinno wykonywać się najczęściej jest szczotkowanie. Kiedy boisko podlega ciągłej eksploatacji, naturalne jest to, że źdźbła się kładą. Wtedy też nawierzchnia przestaje być równa. Po przeprowadzeniu szczotkowania, może wyglądać zupełnie jak nowa. Warto jednak zaangażować do tego profesjonalną firmę.

Taka firma przy okazji będzie widzieć także czy granulat, który znajduje się między źdźbłami nie wymaga czyszczenia albo dosypania. To kolejne zabiegi, które pozwalają przedłużyć żywotność nawierzchni, a w dodatku wpływają na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Regularne czyszczenie, dosypywanie i spulchnianie granulatu sprawia, że ta jest równa i wygodniej się na niej biega. Poza tym pozwala dłużej uzyskać dobrą kondycję źdźbeł.

W przypadku, kiedy na sztucznym boisku nie są wykonywane takie zabiegi, to szybko niszczeje, przez co najpierw zaczyna gorzej wyglądać, później negatywnie wpływa na komfort gry, aż w końcu przestaje być zdatne do użytkowania. Więcej na stronie Alpinka

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.