- Reklama -

Jak uprawiać konopie?

Tego i nie tylko, dowiedzą się uczestnicy szkolenia informacyjnego, które odbędzie się w Chłopkowie (gm. Frampol) w najbliższą sobotę, dnia 21 września od godz. 13.00.

Organizatorami szkolenia są All of Herbs sp. z o.o. z siedziba w Chłopkowie oraz Powiatowy zespół Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju. Podczas spotkania prof. dr hab. Iwona Wawer, specjalista oraz entuzjasta konopi włóknistych przedstawi szczegóły dotyczące konopi włóknistej oraz możliwości jej zastosowania w rożnych dziedzinach.

Konopie włókniste są wykorzystywane jako surowiec do produkcji oleju i włókna. Normy prawne Unii Europejskiej pozwalają na jej produkcje przemysłową jeśli zawartość psychoaktywnego składnika THC nie przekracza 0,2%, dlatego można ją legalnie uprawiać, aby dalej móc przetwarzać. Jest już kilka odmian kopii włóknistych, które są przystosowane do polskiego klimatu.
W trakcie szkolenia informacyjnego omówione zostaną również możliwości kontraktacji tej rośliny.

- Reklama -

Osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o potwierdzenie przybycia pod nr tel. 501 836 340. Szkolenie odbędzie się w Agroturystyce POD LIPĄ w Chłopkowie. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 13.00. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.