- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak sprawdzić numer telefonu? Kto do nas dzwoni?

Każdy, kto korzysta z telefonu, wie, że niejednokrotnie próbują się z nami skontaktować numery, których nie mamy zapisanych w pamięci i książce adresowej naszego urządzenia. Wiele osób uważa, że może to być zagrożenie - sporo się bowiem dzisiaj słyszy o telefonicznych oszustach. Najprościej byłoby mieć możliwość sprawdzenia właściciela danego numeru - nie zawsze jest to jednak możliwe. Jakie są sposoby na odpowiedzenie sobie na pytanie kto do nas dzwonił? Czy istnieją serwisy, które zbierają informacje o numerach?

Dlaczego boimy się nieznanych numerów?

Nieznany numer telefonu na wyświetlaczu naszego urządzenia to dla wielu osób powód do odrzucenia takiego połączenia. Boimy się przede wszystkim nieuczciwych praktyk sprzedażowych, oszustw, naciągnięć czy nachalnych przedstawicieli handlowych. Narażają nas oni na bezpośrednie lub pośrednie niebezpieczeństwo i sprawiają, że nie czujemy się do końca bezpieczni. Okazuje się jednak, że nie wszystkie tego rodzaju połączenia muszą być dla nas szkodliwe lub nieprzydatne – sugestii w tej kwestii często poszukujemy chociażby w sieci. Okazać się bowiem może, że z nieznanego numeru wydzwania przedstawiciel instytucji państwowej, operatora komórkowego czy innej firmy, która świadczy nam jakiekolwiek usługi. Może się również okazać, że znana nam osoba utraciła dostęp do swojego numeru i za pomocą innego urządzenia stara się z nami skontaktować. Czy można sprawdzić właściciela telefonu? Nie zawsze jest to możliwe – w sieci jednak bardzo często możemy znaleźć wskazówki czy opinie dotyczące danych numerów.

- Reklama -

Gdzie sprawdzić właściciela numeru?

Pierwsze kroki niemal zawsze kierujemy w takiej sytuacji do internetu – to sieć stała się bowiem największą bazą danych w historii naszej cywilizacji. Odpowiedź na nasze zapytanie może przynieść już wyszukiwarka – zwłaszcza gdy numer powiązany jest z firmą, organizacją czy instytucją. Często wyszukiwanym identyfikatorem jest chociażby numer 734818171, który znajdziemy chociażby na łamach serwisów specjalizujących się w zbieraniu opinii o danych numerach. Tego rodzaju portale często działają w oparciu o płatny model – przed skorzystaniem z nich warto się więc zapoznać z cennikiem i regulaminem. Jednym z takich serwisów jest portal https://infonumer.pl, który w wielu przypadkach pozwoli nam określić potencjalne niebezpieczeństwo lub przydatność danego numeru telefonu. Bezpieczne identyfikatory warto zapisać w pamięci naszego urządzenia – te potencjalne groźne dodać należy do tak zwanej czarnej listy. Dzięki temu unikniemy podobnych połączeń i problemów w przyszłości.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kapitan Jacek mówi

    Ciekawy sposób reklamy płatnej usługi. Autorze nie wstyd ci za taką chałturę?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.