- Reklama -

- Reklama -

Jak się nauczyć i zdobyć prawko?

Podane informacje dotyczą egzaminów za ubiegły rok. Wtedy jeszcze nie funkcjonował WORD w Biłgoraju, a nasi kursanci musieli udać się na egzamin do Zamościa, Tarnobrzega, Rzeszowa lub innych miast. Statystyki dotyczące zdawalności w Biłgoraju będą dostępne na początku przyszłego roku.

Dane dotyczą 21 szkół nauki jazdy. Co roku podaje je do publicznej wiadomości starosta biłgorajski na swojej stronie internetowej. Informacje dotyczą analizy statystycznej średniej zdawalności osób szkolonych w ośrodkach nadzorowanych przez starostę i sporządzoną w oparciu o informacje przekazane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Analiza ta nie jest rankingiem ośrodków szkolenia kierowców.

Jak wynika ze statystyk, najwięcej osób, które przystąpiły do egzaminów, przeszkolił OSK ZUM "Antek" Biłgoraj. W 2016 roku z tego ośrodka do egzaminu teoretycznego podeszło 664 kursantów, a do praktycznego – 746. Dużo chętnych miał także OSK "Cabrio" Tomasz Nelc Biłgoraj. Było to 418 przystępujących do egzaminu teoretycznego i 616 do praktycznego. 

Sporo kursantów przeszkolił także OSK Jan Deryło Tarnogród (347 – teoria, 508 – praktyka) i OSK Auto-Max-Orzechowski Biłgoraj (375 – teoria, 484 – praktyka). Ponad 200 kursantów wybrało OSK Ulka Emil Terejko Biłgoraj.

119 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu przystąpiło do egzaminu teoretycznego, a 149 do praktycznego. W RCEZ w Biłgoraju było to odpowiednio 8 i 7 uczniów. 

Najmniejszym zainteresowaniem cieszył się OSK "Leader" Krzysztof Plichta Potok Górny. W 2016 roku był to zaledwie jeden kursant, który przystąpił do egzaminu. Trzech kursantów szkoliło się w OSK Prywatna Szkoła Jazdy "Rex" Zbigniew Fusiarz Biłgoraj.

Ogółem w 2016 roku do egzaminów teoretycznych przystąpiło 2701 osób, a do praktycznych – 4091 osób. Średni wynik zdawalności teorii to 57,5 proc., a praktyki – 46,8 procent.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.