- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak radzi sobie szpital w Biłgoraju? Takie są fakty i liczby

Jak radzi sobie szpital w Biłgoraju? Tak zwyczajnie i po prostu w oparciu o twarde liczby i fakty. Prawie koniec roku, ale dopiero teraz przedstawiono raport z działalności szpitala za 2023 rok. Mnóstwo liczb i danych statystycznych pokazuje jak leczyli nas biłgorajscy medycy. Nowa Gazeta Biłgorajska przejrzała te wszystkie liczby i zestawienia.

- Reklama -

Jak wyglądała działalność lecznictwa zamkniętego w  2023 r. w biłgorajskim szpitalu?

Szpitalne oddziały

 

Z raportu dowiadujemy się, że liczba hospitalizacji wraz z ruchem międzyoddziałowym wyniosła 11 tys 587. Najwięcej pacjentów leczyło się w Oddziale Kardiologicznym i Neurologicznym.

 

Hospitalizacje z podziałem na oddziały kształtują się następująco

 

 

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Autorzy raportu podkreślają również, że od 17 października 2023 roku Szpital w Biłgoraju rozpoczął realizację programu pilotażowego o nazwie ,,Dobry posiłek w szpitalu”, który jest inicjatywą Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

-Celem tego programu jest edukacja dotycząca zdrowego odżywiania oraz polepszenie jakości żywieniazaznacza dyrekcja szpitala

Izba Przyjęć i nocna i świąteczna opieka

 

Łącznie, w 2023 roku  w Izbie Przyjęć udzielono 11053 porad  8256 pacjentom.

Zbiorczy raport statystyczny z realizacji świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki w biłgorajskim szpitalu w 2023 roku wygląda następująco:

  • porada lekarska ambulatoryjna -9042
  • porada lekarska udzielona w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy – 191
  • porada lekarska udzielona telefonicznie – 118
  • wizyta pielęgniarska ambulatoryjna – 5540
  • porada pielęgniarska udzielona w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy    – 0

 

 

Poradnie specjalistyczne

 

 

Jeśli chodzi o poradnie specjalistyczne, na terenie szpitala funkcjonuje ich 17, a liczba udzielonych porad wynosi blisko 50 tysięcy

 

-Od 1 grudnia 2022 roku uruchomione zostały dwie nowo zakontraktowane poradnie: Poradnia Chorób Wewnętrznych i  Poradnia Pediatrycznaczytamy w raporcie

 

 

 

Remonty i inwestycje

 

Pomimo że szpital od wielu lat działa w skomplikowanej sytuacji prawnej (2 marca 2018 roku, na wniosek Piotra Rucińskiego o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Lublinie, Sąd Rejonowy Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółki.  22 czerwca 2023 roku Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych postanowił uchylić postępowanie upadłościowe ARION Szpitale spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie) w szpitalu prowadzone są liczne remonty i modernizacje.

 

Oto lista działań jakie wykonano w szpitalu w 2023 roku

 

 

1. Przebudowa drogi wewnętrznej oraz wykonanie chodników przy budynku Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Oddziału Chorób Płuc.
2. Malowanie ścian i sufitów wszystkich pomieszczeń wraz z korytarzami Izby Przyjęć emulsją 636 m2.
3. Adaptacja łazienki na pomieszczenie Pro-Morte w Oddziale Neurologicznym (wyburzenie ściany, uzupełnienie tynków, uzupełnienie płytek, malowanie emulsją).
4. Przebudowa dachu budynku Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Oddziału Chorób Płuc.
5. Wymiana odcinka kanalizacji sanitarnej na posesji szpitala w Tarnogrodzie.
6. Przebudowa dachu budynku Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Oddziału Chorób Płuc.
7. Odcięcie grzejnika oraz zaślepienie instalacji grzewczej w Oddziale Chorób Płuc i Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.
8. Montaż 2 hydrantów p.poż. w Oddziale Chirurgicznym i Oddziale Położniczym.
9. Wymiana odcinka instalacji hydraulicznej w Bloku Operacyjnym.
10. Przeróbka instalacji nagrzewnicy w Bloku Operacyjnym.
11. Malowanie ścian i sufitów pomieszczeń i korytarza Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradni Zdrowia Psychicznego emulsją 199 m2.
12. Malowanie ścian i sufitów korytarza i łazienki Izby Przyjęć emulsją 636 m2.
13. Malowanie ścian i sufitów pomieszczeń, korytarza, śluzy i traktu porodowego Oddziału Położniczego emulsją 214 m2.
14. Wymiana drzwi kuchennych w Oddziale Ginekologicznym.
15. Wyrównanie posadzek i wymiana wykładzin przy drzwiach w oddziałach Pediatrycznym, Kardiologicznym, Chorób Wewnętrznych i Neurologicznym oraz uzupełnienie płytek przy windach.
16. Reperacja tynków i malowanie sufitu w pokoju biurowym w budynku administracji.
17. Malowanie ścian i sufitów sal chorych, korytarza i pomieszczeń socjalnych Oddziału Rehabilitacyjnego w Tarnogrodzie emulsją 432 m2.
18. Zabudowa drzwi wraz z wygłuszeniem i ociepleniem wełną mineralną o grubości 20 cm w Oddziale Rehabilitacyjnym w Tarnogrodzie.
19. Remont łazienki (zakup i montaż brodzika, zakupi montaż kabiny prysznicowej, zakup i wymiana syfonów) w Oddziale Rehabilitacyjnym w Tarnogrodzie.
20. Wymiana fragmentu kanalizacji sanitarnej (skucie posadzki, reperacja tynków, uzupełnienie płytek) w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Tarnogrodzie.
21. Wykonanie 16 odpływów z rur spustowych z dachu budynku Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego oraz Oddziału Chorób Płuc.
22. Malowanie ścian i sufitów sal chorych, korytarza, pomieszczeń socjalnych, magazynków, łazienek emulsją w Oddziale Pediatrycznym 2 126 m2.
23. Malowanie drzwi w Oddziale Pediatrycznym 43 szt. farbą akrylową 180 m2.
24. Montaż aluminiowych narożników ochronnych w Oddziale Pediatrycznym 30 szt.
25. Naklejki na ściany w Oddziale Pediatrycznym.
26 Wymiana 2 hydrantów p.poż. w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.
27. Malowanie ścian i sufitów korytarza emulsją w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym 350 m2 28. Malowanie ścian farbą olejną w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym 60 m2,
29. Wymiana drzwi w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.
30. Wymiana 2 brodzików i 2 kabin prysznicowych w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.
31. Uzupełnienie płytek w łazienkach przy brodzikach w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. 32. Montaż aluminiowych narożników ochronnych w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym 12 szt. 33. Położenie płytek na balkonie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.
34. Wykonanie balustrady wraz z montażem na balkonie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. 35. Wymiana 2 hydrantów p.poż. w Oddziale Chorób Płuc.

36. Malowanie ścian i sufitów sal chorych, korytarza, pomieszczeń socjalnych, magazynków, łazienek w Oddziale Chorób Płuc (zgodnie z decyzją Sanepidu nr 6/23) emulsją 1 863 m2
37. Malowanie pomieszczeń w Oddziale Chorób Płuc (zgodnie z decyzją Sanepidu nr 6/23) farbą olejną 525 m2.
38. Malowanie drzwi 80 szt. w Oddziale Chorób Płuc (zgodnie z decyzją Sanepidu nr 6/23) farbą akrylową 352 m2.
39. Wymiana drzwi w Oddziale Chorób Płuc.
40. Wymiana 4 brodzików i 2 kabin prysznicowych w Oddziale Chorób Płuc.
41. Skucie odpadających płytek, tynkowanie i malowanie ściany w Oddziale Chorób Płuc.
42. Montaż aluminiowych narożników ochronnych w Oddziale Chorób Płuc 51 szt.
43. Remont ślusarki drzwiowej, wymiana hydrantów oraz montaż oświetlenia ewakuacyjnego w Oddziale Chirurgicznym i Oddziale Położniczym.
44. Docieplenie elewacji budynku Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Oddziału Chorób Płuc. 45. Wymiana zaworu pod sufitem na korytarzu budynku Blok B parter.
46. Naprawa instalacji hydraulicznej w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.
47. Wymiana zaworów grzejnikowych w Oddziale Położniczym.
48. Montaż hydrantów p.poż. w Oddziale Chorób Płuc i Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.
49. Remont Sali konferencyjnej (izolacja i odgrzybianie ściany zewnętrznej budynku, zabudowa ściany wraz z izolacją tynków, pomalowanie pomieszczenia emulsją, wymiana wykładziny, położenie listew przypodłogowych, wykonanie podmurówki okien zewnętrznych, wykonanie daszków nad oknami od strony zewnętrznej budynków).
50. Reperacja tynków i likwidacja zacieków w Magazynie Odpadów.
51. Malowanie pomieszczeń emulsją w Magazynie Odpadów 235 m2.
52. Malowanie pomieszczeń i grzejników farbą olejną w Magazynie Odpadów 20 m2.
53. Wykonanie parkingu dla kontenerów (wykonanie wykopu pod podłoże piaskowe, uzupełnienie wykopu piaskiem, obsadzenie krawężników wokół parkingu, wykonanie podsypki betonowej o grubości 15 cm, ułożenie kostki brukowej o grubości 8 cm, wyrównanie terenu).
54. Likwidacja zacieków z obsadzeniem drzwiczek rewizyjnych w Dziale Diagnostyki Obrazowej. 55. Malowanie pomieszczenia emulsją w Dziale Diagnostyki Obrazowej 71 m2.
56. Docieplenie elewacji budynku Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Oddziału Chorób Płuc.

 

 

 

Źródło:  Sprawozdanie z działalności ARION Szpitale sp. z o.o. w restrukturyzacji Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju za 2023 rok

 

- Reklama -

8 Komentarze
  1. Basia mówi

    Kiedyś gdy byłyśmy z mamą na zakupach w Zamościu, skoczyło mamie ciśnienie. Pojechałysmy na Sor w Zamościu, najpierw czekałyśmy 2 h. Potem pytania czemu tu a nie u siebie w Biłgoraju.
    A gdy przyjmowali mi tatę na ogólny w Biłgoraju, trwało wszystko 15 minut….
    Dalej narzekajcie….

    1. Anonim mówi

      To samo przeżyłam. W niedziele na SOR w zamościu doslownie wyganiali ludzi, ale lekarz dyżurny mówił, ze jest rejonizacja i nie moze przyjąć. W Biłgoraju pomocy nie odmawiaja

  2. Pacjent mówi

    ludzie… w całej Polsce ochrona zdrowia leży od lat i prędko się nie podniesie. Ci co piszą że jest tak źle w Biłgoraju a tak cudownie w Leżajsku, Zamościu, Janowie czy Lublinie to poprostu kłamią i nigdy nie leczyli się w innych ośrodkach. Prawdą jest że wiele trzeba w biłgorajskim szpitalu poprawić ale są tam wspaniali ludzie którym bardzo zależy na pacjentach i na całym szpitalu i jak widać po liczbach na brak pracy nienażekają. W Janowie na SOR chamstwo i buractwo, zamojski szpital po żądach PiSnieudaczników położony na łopatki finansowo, kadrowo i jakościowo, w Leżajsku lekarze uciekają ze szpitala a w Lublinie jak nie jesteś z prywatnego gabinetu jakiegoś profesora to możesz spędzić na SOR nawet 12 godzin bez kontaktu z lekarzem. Więc nie ma co bić piany tylko zadbać o to co mamy, a Starostwo zamiast przyjmować nic nie znaczące stanowiska że się sprzeciwiają niech zaczną w końcu pomagać albo chociaż niech nie utrudniają. Przez 8 lat Starostwo PiSowskie miało swoich Wojewodów, Ministrów Zdrowia, Premierów a nawed Prezydenta i co zrobili dla lokalnej całej ochrony zdrowia? Nie tylko szpitala

    1. Anonim mówi

      Pacjent,- proponuje dalsze leczenie u psychiatry

  3. Przewidujący mówi

    Budynek po szpitalu w Tarnogrodzie tylko pozostał , w Tarnogrodzie jest Zakład Opiekuńczo leczniczy, Oddział Wewnętrzny został wykreślony z usług medycznych przez Panią Wojewodę a starostwo w Biłgoraju tego nie chciało widzieć , wiemy kto był wówczas starostą. Arion interesuje zysk a nie interes społeczny. Jeżeli oddział położniczy nie przynosi zysku to zostanie zlikwidowany, bo mają ku temu okazję . Nie pomoże starostwo , posłowie

  4. Znafca mówi

    Zaorać, a resztę zalać betonem…

    1. Anonim mówi

      słowa podziękowania powinny iść w stronę starosty ale nie tego obecnego

  5. Anonim mówi

    liczby liczbami a fakty są takie ludzie leczą się w Janowie Zamościu Lublinie Leżajsku

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.