AGD

- Reklama -

- Reklama -

Jak przebiega tworzenie nowoczesnej szafy na wymiar?

Szafy garderobiane projektowane na indywidualne zamówienie zyskują coraz większą popularność. Trudno się dziwić: choć nasze upodobania odzieżowe oraz zwyczaje związane z przechowywaniem przedmiotów ulegają w ostatnich latach rewolucyjnym zmianom, masowo produkowane meble nie zmieniają się niemal wcale. Reling i półki to wszystko, co w nich znajdujemy. A przecież nowoczesne systemy przechowania oferują znacznie więcej rozwiązań. Nowoczesna szafa na wymiar to możliwość stworzenia nie tylko maksymalnie zindywidualizowanej garderoby, biura czy pokoju młodzieżowego, ale także domowego centrum przechowywania. Jak powstaje szafa na zamówienie?

- Reklama -

 

Klient ma pomysł, marzenie, plan…

I bardzo dobrze. Pamiętaj jednak, że zanim Twoje domowe centrum przechowywania albo wymarzona garderoba w sypialni staną się faktem, ktoś musi ten plan przekuć w projekt. To prawda, że szafa zbudowana na wymiar może być naprawdę wielka, należy jednak pamiętać, że np. im dłuższe półki w, tym większa ich podatność na odkształcenia, a od głębokości szafy zależy, czy wiszące elementy garderoby nie będą stale przycinane przed drzwi przesuwne – te skrzydłowe stosowane są już naprawdę sporadycznie.

Twój plan najlepiej przedstawić projektantowi mebli, który przyjdzie dokonać pomiarów. Pracownik przyjeżdża osobiście do klienta oraz dokonuje pomiaru pomieszczenia, w którym ma się znajdować szafa, za pomocą dalmierza laserowego. To szalenie precyzyjne urządzenie, dzięki któremu wnęka, w której ma stanąć szafa albo każde inne miejsce na nią przeznaczone, zostanie tak zwymiarowane, że mebel będzie perfekcyjnie dopasowany.

Pracownik studia meblowego przygotowuje projekt

Kiedy projektant ma już wymiary Twojej wymarzonej szafy, przygotuje projekt, a na jego podstawie – precyzyjną wizualizację. Ten etap jest kluczowy dla wszystkich klientów. Pozwala im „zobaczyć” szafę, której fizycznie jeszcze nie ma, bez przekłamań kolorystycznych i rozmiarowych. Teraz jeszcze wszystko możemy zmienić i sięgnąć po inne rozwiązania materiałowe, inne systemy przechowywania, zdecydować się na zmianę koloru.

Kiedy ustalasz z projektantem ostateczną wersję swojej szafy na zamówienie, pamiętaj, że:

  • w przypadku wnęki o nietypowym kształcie i rozmiarze warto stworzyć mebel niebanalny,
  • jeśli jesteś osobą bardzo wysoką albo bardzo niską, bądź poruszasz się na wózku inwalidzkim i chcesz dopasować wnętrze szafy do sposobu, w jaki chcesz lub możesz z niej korzystać – teraz właśnie możesz to zrobić,
  • lista przedmiotów, które chcesz schować w Twojej szafie ułatwi projektantowi stworzenie optymalnego systemu przechowywania – starannie zaprojektowane wnętrze szafy to gwarancja utrzymania porządku oraz możliwość znalezienia stałego miejsca pobytu przedmiotom, które do tej pory go nie miały,
  • wysokość drążków na wieszaki z ubraniami zależy nie tylko od Twojego wzrostu, ale i od długości samych ubrań,
  • jeśli Twoja szafa będzie naprawdę wielka, warto zastosować ażurowe półki, które nie tylko dadzą optyczne złudzenie lekkości szafy, ale także ułatwią Ci wyszukanie wzrokiem potrzebnych przedmiotów.

- Reklama -

Ostatecznie zatwierdzony projekt podlega wycenie – teraz dowiesz się ile będzie kosztowała Twoja szafa pod wymiar. Cena zależy przede wszystkim od rodzaju oraz ilości materiału, który zostanie wykorzystany przy produkcji, a także od stopnia skomplikowania projektu.

Nowoczesne szafy na wymiar – zalety

Nie sposób przecenić zalety szafy na wymiar. To mebel całkowicie dopasowany do potrzeb użytkownika i uwzględniający jego wszelkie wymagania. Zarówno szafy wnękowe, narożne jak i wolnostojące projektowane są tak, żeby doskonale wpisywały się w aranżację każdego pomieszczenia. Dzięki możliwości zabudowy od podłogi do sufitu, udaje się zaprojektować pojemne i ergonomiczne szafy, które zdają egzamin także w małych pomieszczeniach, a użycie luster jako wypełnienia drzwi, powoduje, że nawet najmniejsze pomieszczenie staje się optycznie większe.

Szafy na wymiar z lustrem to doskonałe rozwiązanie do korytarzy i przedpokojów, do których nie ma dopływu światła dziennego. Lustrzane powierzchnie oraz starannie zaprojektowany system punktów świetlnych sprawią, że pomieszczenie optycznie się powiększy, rozjaśni i nie będzie robiło klaustrofobicznego wrażenia.

Ustawowa, dwuletnia rękojmia oraz pięcioletnia gwarancja na systemy drzwi sprawiają, że możesz bez obaw użytkować intensywnie swoją szafę. Szafa zabudowana na wymiar jest projektowana oraz montowana z zachowaniem najwyższych standardów.

Podsumowanie

Produkcja mebli na wymiar wiąże się nie tylko z doradztwem w zakresie projektu, ale także konkretnych rozwiązań ergonomicznych i estetycznych. Nigdy jednak projektant nie zmusza Cię do podjęcia tych, a nie innych decyzji –  potraktuj współpracę z nim jako szansę na stworzenie własnej koncepcji szafy i trochę jak zabawę wirtualnymi klockami, które dostałeś do dyspozycji, żeby ułożyć swoją wymarzoną szafę na wymiar. Ty masz pomysł, plan, marzenia. Projektant ma wiedzę, umiejętności, narzędzia i materiały.

W przygotowaniu pomogła Julia Jasińska z lubelskiej firmy Erton, tworzącej nowoczesne szafy na wymiar. Z ofertą możesz zapoznać się pod tym adresem: https://erton.pl/k/szafy/.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.