- Reklama -

Jak promują się szkoły

Dziś to nie tylko wyniki matur decydują o wyborze szkoły średniej przez młodzież. Także kierunki nauczania, wyposażenie pracowni czy atmosfera w szkole ma znaczenie dla gimnazjalistów, którzy już za kilka tygodni będą składać podania do liceów i techników.

„Nie wiesz jeszcze jaką szkołę wybrać? Dołącz do nas! Budowlanka spełnia marzenia” – film pod takim hasłem zachęca młodzież do nauki w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Można tu rozwijać swoje pasje, aby zdobyć wymarzony zawód.

Na filmie widzimy nowoczesne pracownie, przyjazną atmosferę na lekcjach czy dobre zaplecze sportowe. Można tu kształcić się w Technikum Budowlanym, Liceum Ogólnokształcącym czy w Branżowej Szkole I Stopnia. Szkołę promują także jej absolwenci – Paweł Sosiński, właściciel biura projektowego, sportowiec Artur Brzozowski, doktor nauk medycznych neurolog Anna Mełges czy doktorantka Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie Lidia Kniaź.

Administrator zachęca także uczniów i absolwentów szkoły do udostępniania video znajomym, aby pomóc młodszym kolegom i koleżankom w wyborze decyzji. Film jest dostępny na profilu społecznościowym szkoły.

Zobacz film:

https://www.facebook.com/bilgoraj.zsbio/videos/1687642107940043/

Z kolei Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju w filmie promocyjnym pokazuje kierunki kształcenia w tej placówce. Technik organizacji reklamy, handlowiec, technik hotelarstwa, technik przemysłu mody, technik obsługi turystycznej, fryzjer, technik żywienia i usług gastronomicznych, kelner, mechanik – m.in. te zawody można zdobyć w Technikum ZSZiO. Można także uczyć się w Zasadniczej Szkole Zawodowej, szkole dla dorosłych oraz szkole policealnej. Autorzy filmu postawili na ciekawą poklatkową prezentację i dynamiczną muzykę. „ZSZiO – twój najlepszy wybór” – takim hasłem reklamuje się szkoła.

Zobacz film:

https://www.facebook.com/zsziobilgoraj/videos/2052895281404595/

Gimnazjaliści mogą kontynuować naukę w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w kierunkach: technik elektronik, elektryk, informatyk, mechatronik, mechanik i elektromechanik oraz ekonomista. Zawód leśnika można zdobyć, kształcąc się w Zespole Szkół Leśnych. Dobre wyniki nauczania i liczne sukcesy w konkursach ma także I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju. Jest więc w czym wybierać, a wybór należy do samej młodzieży.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.