kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką elektryczną?

- Reklama -

Szczoteczka elektryczna w znacznym stopniu pozwala na utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Posiada elektryczny silnik, dzięki któremu główka urządzenia wprawiana jest w ruchy rotacyjne, pulsacyjne i niekiedy także oscylacyjne. Wykonuje do kilku tysięcy takich ruchów w ciągu minuty, co jest wynikiem nieporównywalnie lepszym niż w przypadku stosowania szczoteczek tradycyjnych (manualnych). Kształt główki jest okrągły, dzięki czemu włókna obejmują ząb z każdej strony i precyzyjnie go oczyszczają. Szczoteczka elektryczna skutecznie oczyszcza jamę ustną z osadów, bakterii i resztek pożywienia.

Klasyczne modele szczoteczek elektrycznych zwykle zbudowane są z kilku elementów: stacji akumulatorowej z cewką indukcyjną, wodoodpornej rękojeści oraz osadzonej na niej główki. Końcówka powinna być wymieniana co trzy miesiące, gdyż znajdujące się na niej włókna ulegają zniszczeniu.

toyota Yaris

Jak długo i często myć zęby szczoteczką elektryczną?

Do mycia zębów używasz szczoteczki tradycyjnej? Uważasz, że po zmianie szczoteczki na elektryczną będziesz mógł przeznaczać mniej czasu na mycie zębów? To błędne założenie. Niezależnie od stosowanego rodzaju szczoteczki zęby powinny być oczyszczane przez około dwie lub trzy minuty. Warto również pamiętać o poświęcaniu trzydziestu sekund na mycie każdej części uzębienia. Taki czas rekomendowany jest przez najlepszych specjalistów. Najlepiej szczotkować zęby po każdym spożytym posiłku. Jeśli nie mamy takiej możliwości, róbmy to dwa razy w ciągu doby – rano i wieczorem. Więcej informacji o działaniu i użytkowaniu szczoteczki elektrycznej znajdziesz na stronie http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/szczoteczka-elektryczna/

Mycie zębów szczoteczką elektryczną – krok po kroku

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jeśli chcesz, aby Twoje zęby były zawsze czyste, a dziąsła nie ulegały podrażnieniom, zastosuj się do najważniejszych zasad mycia zębów szczoteczką elektryczną.

  1. Naładuj szczoteczkę. Bez tego będzie spełniać ona jedynie rolę szczoteczki manualnej. Urządzenie przechowuj w stacji ładującej lub w jej pobliżu.
  2. Regularnie sprawdzaj stan włókien szczoteczki. Urządzenie będące w dobrym stanie posiada miękkie włókna, które nie wyginają się wcale łatwo. Wymieniaj końcówki co trzy miesiące.
  3. Namocz szczoteczkę. Następnie nanieś niewielką ilość pasty do zębów na główkę. Zwilżenie włosia pozwala na wytworzenie piany z pasty oraz zmiękczenie osadu obecnego na powierzchni zębów.
  4. Podziel uzębienie na cztery części. Zacznij szczotkowanie od części górnej. Myj zęby pod kątem 45°, czyli tak jak w przypadku szczoteczki tradycyjnej.
  5. Szczotkuj precyzyjnie. Każdej partii uzębienia poświęć trzydzieści sekund. W przypadku nowoczesnych szczoteczek zostaniesz poinformowany o upływie danego czasu. Wstrzymaj się z myciem zębów przez godzinę, jeśli właśnie spożyłeś kwaśny posiłek lub wypiłeś sok pomarańczowy. Przyłóż główkę urządzenia do powierzchni zęba, a wykona praktycznie całą pracę za Ciebie. Modele elektryczne, ze względu na okrągły kształt główki, obejmują tylko jeden ząb.
  6. Wyczyść język. Niektóre szczoteczki posiadają specjalne tryby pracy oraz końcówki wymienne do oczyszczania języka. Jego higiena jest bardzo ważna, gdyż mogą zbierać się na nim liczne bakterie i drobnoustroje, odpowiedzialne chociażby za nieprzyjemny zapach z ust.
  7. Wypłucz usta. Wystarczy niewielka ilość wody, aby wypłukać resztki pasty, a także pozostałości bakterii i fluoru.
  8. Umyj końcówkę. Rób to po każdorazowym jej użyciu. Dlaczego? Na główce czyszczącej oraz jej włóknach osadzają się pozostałości po paście oraz bakterie, które przy następnym szczotkowaniu możemy niechcąco przenieść na zęby.
  9. Wyczyść przestrzenie międzyzębowe. Warto pamiętać także o tych obszarach, gdyż to właśnie tam zbiera się najwięcej płytki nazębnej, resztek pożywienia i osadów. Używaj do tego nici dentystycznej, irygatora lub specjalnej szczoteczki międzyzębowej.
  10. Wypłucz jamę ustną. Zastosuj płyn do płukania, który stanowi świetne uzupełnienie całego procesu szczotkowania zębów. Taka czynność pozwala usunąć najdrobniejsze resztki pokarmowe i przywrócić przyjemny oddech.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.