przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Jak pomalować meble kuchenne stare na wysoki połysk?

Niezależnie, czy posiadasz stare meble na wysoki połysk, które utraciły z upływem czasu swój blask czy też lakierowane, wiekowe, ale stylowe szafki, ten artykuł jest dla Ciebie. Nie musisz rezygnować z marzeń o przepięknej aranżacji kuchni, takiej jak na stronie AboutDecor. Zamiast pozbywać się tych sentymentalnych pamiątek, spróbuj tchnąć w nie nowe życie. Nie jest to takie trudne, jak myślisz. Dzisiaj dowiesz się, jak niewielkim kosztem odnowić stare meble wykończone na wysoki połysk. Dzięki temu aranżacje, jakie zyska np. kuchnia w stylu angielskim, staną się oryginalne.

- Reklama -

Grunt to dobra organizacja

Jeśli chcesz przeprowadzić renowację starych mebli w kuchni, zmienić styl aranżacji, musisz przygotować sobie odpowiednie narzędzia i akcesoria. Są to przede wszystkim:

  • porządny skrobak,
  • specjalistyczny żel do usuwania starych powłok,
  • opalarka,
  • papier ścierny o różnej gramaturze w dużych ilościach,
  • biała farba akrylowa ,
  • farba w wybranym kolorze,
  • wata stalowa
  • wosk bezbarwny.

Tego rodzaju przedmioty nie są drogie, a jeśli zasmakujesz w pracach renowacyjnych, na pewno przydadzą ci się jeszcze wielokrotnie. Na początek zdejmij fronty mebli kuchennych i zdemontuj ewentualne uchwyty i gałki, zabezpiecz przestrzeń folią malarską.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Przygotowanie powierzchni

Odpowiednie przygotowanie mebli jest tak naprawdę najważniejszym etapem. Należy do niego podejść z należytą starannością. Nawet najdrobniejsze pozostałości mogą całkowicie zniweczyć efekt kilkugodzinnej pracy.

Na samym początku umyj cały mebel, tak by pozbyć się kurzu, pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Usuń z mebli warstwę starego lakieru. Do tego przyda się skrobak. Jeśli stare powłoki nie będą schodziły zbyt łatwo, sięgnij po opalarkę lub profesjonalny żel do usuwania starych powłok. Jeżeli meble nie są zbyt mocno popękane i zniszczone, możesz następnie przetrzeć ich powierzchnię papierem ściernym do momentu, aż meble będą idealnie gładkie. W pierwszej kolejności należy zastosować gruboziarnisty papier, następnie wygładzić za pomocą papieru o wyższej gradacji, powyżej P500. Do zamaskowania ewentualnych ubytków użyj szpachli do drewna, którą nałóż warstwami. Całość na koniec odkurz, przetrzyj preparatem odtłuszczającym i wyrównaj papierem ściernym.

Malowanie

Gdy upewnisz się, że cała warstwa starego i zniszczonego lakieru została dokładnie usunięta, możesz rozpocząć malowanie. Najlepszy do malowania mebli jest wałek. Wszelkie wałki z włosiem nie zaleca się do malowania mebli. Przed nałożeniem koloru zaleca się zastosowanie profesjonalnego podkładu, który zwiększy przyczepność farby. Farbę akrylową nanieść dwukrotnie, pamiętając, by kolejną warstwę nakładać, gdy poprzednia jest całkowicie wyschnięta W momencie, kiedy ostatnia warstwa farby wyschnie już całkowicie należy powierzchnię dokładnie zabezpieczyć. Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie – wybierz wosk, wetrzyj do przy pomocy miękkiej szmatki. Pamiętaj tylko, że wosk słabo radzi sobie z zabezpieczeniem mebla przed urazami mechanicznymi.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem AboutDecor. Znajdziesz tam tysiące inspiracji i pomysłów!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.