- Reklama -

- Reklama -

Jak napisać pozew rozwodowy?

Rozwód to bez wątpienia jedno z najbardziej stresujących doświadczeń w życiu człowieka. W tym trudnym okresie warto być otoczonym profesjonalną pomocą.

Gdy stajemy przed koniecznością napisania pozwu rozwodowego, zadajemy sobie pytanie, jak to zrobić profesjonalnie. Nie chcemy przecież przedłużania sprawy i niepotrzebnych związanych z tym emocji. Dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, jak napisać pozew rozwodowy.

Warto zaznaczyć, że pismo takie jest wnoszone przez jednego z małżonków – inicjatora postępowania rozwodowego. Składa go powód, a wiec jeden z małżonków, który chce, aby związek małżeński zakończył się.

Tego typu pismo procesowe musi zawierać konkretne dane. Należy również rozważyć, czy decydujemy się na rozwód z orzekaniem o winie, czy rozwód za porozumieniem stron. Niezwykle ważnym aspektem jest to, aby tego rodzaju pismo było uzasadnione. Musi ono zawierać argumenty, które przemawiają za unieważnieniem małżeństwa. To zazwyczaj jest najtrudniejsze. Natomiast jego właściwe sformułowanie stanowi podstawę do dalszego przebiegu działań i pomyślnego rozstrzygnięcia sprawy. Należy tam wskazać powody trwałego i zupełnego rozpadu małżeństwa. Są to dla nas kwestie bardzo prywatne, jednak niezbędne do właściwego rozwiązania sprawy. Istotne dla sprawy może być przedstawienie dokumentów czy dowodów. Być może niezbędne będzie powołanie świadków, którzy zaświadczą o naszej racji.

- Reklama -

Dokument taki należy złożyć do odpowiedniego sądu – wydział cywilny lub przesłać listem poleconym. Po tym kroku należy czekać na wyznaczenie terminu rozprawy. Jak szybko dostaniemy orzeczenie sądu świadczące o rozpadzie małżeństwa zależy od wielu przesłanek, m.in. czy posiadamy dzieci oraz kwestii majątkowych.

Dlatego warto wybrać zaufanego, a jednocześnie profesjonalnego adwokata. Pomoże sformułować pismo, a jednocześnie może nas reprezentować w sądzie. Niezbędny będzie tu adwokat, który będzie godnie i profesjonalnie reprezentował nasze interesy. Zadbajmy o to, aby była to osoba kompetentna, mająca doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.