- Reklama -

Jak wytłumaczyć jazdę pod wpływem alkoholu?

W poniedziałkowe popołudnie w miejscowości Księżpol dwaj mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierowcę i wezwali policję. Nietrzeźwy 65-latek przyjechał do sklepu po alkohol, mając w organizmie prawie 2 promile i nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdem.

- Reklama -

Do zdarzenia doszło 18 maja po godzinie 16. Tego dnia dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Księżpol dwaj mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierowcę. Skierowani na miejsce policjanci zastali na miejscu dwóch mieszkańców gminy Potok Górny w wieku 19 i 27 lat.

– Z relacji młodszego wynikało, że gdy jechał on swoim samochodem w stronę miejscowości Biszcza, nagle jadący z naprzeciwka kierowca samochodu marki Opel skręcił przed nim, wjeżdżając na parking przy sklepie. Młody mężczyzna, który podróżował z matką oraz jadący za nim drugim samochodem kolega postanowili się zatrzymać. Gdy kierowca opla chwiejnym krokiem wyszedł ze sklepu, mężczyźni wyczuli od niego alkohol, uniemożliwili mu dalszą jazdę i poinformowali policjantów – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej komendy.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. 65-latek tłumaczył policjantom, że przyjechał do sklepu po alkohol i przecież nic nikomu nie zrobił, bo jechał ostrożnie. Na szczęście ekspedientka, widząc stan nietrzeźwości mężczyzny, odmówiła mu sprzedaży alkoholu.

Podczas badania trzeźwości policyjny alkomat wykazał, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Teraz dzięki obywatelskiej postawie innych kierowców nietrzeźwy 65-latek stanie przed sądem. Skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

W 2019 roku wybitną nieodpowiedzialnością wykazały się osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko powiecie biłgorajskim zostało ujętych 83 kierowców, którzy zgodnie z prawem popełnili przestępstwo, a 87 złapanych na jeździe pod wpływem alkoholu zakwalifikowano jako popełniających wykroczenie. W 2018 roku funkcjonariusze wyeliminowali aż 129 nietrzeźwych kierowców, co oznacza, że było ich mniej o 41.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. lucjusz mówi

    Zamiast chłopu pomóc bo spragniony i postawic mu piwko albo dwa to go zablokowali. No nie takie rzeczy to tylko w patoku durnym, tfu w Potoku Górnym. Ale nazwa pasuje bo tam teraz wszysko do góry nogami jest to i nazwa tez moze byc:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.