- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak dobrać odpowiedni zbiornik ciśnieniowy do swojej firmy?

Przy wyborze zbiornika ciśnieniowego należy brać pod uwagę naprawdę różne kryteria, chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Na pewno dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na odpowiednią pojemność zbiornika. Niektóre firmy będą potrzebowały naprawdę dużych zbiorników, ale innym wystarczą te stosunkowo niewielkich rozmiarów. Trzeba zwrócić także uwagę na ciśnienie. Wybór dobrego zbiornika nie jest więc tak trudny, jak mogłoby się na pozór wydawać.

Postaw na odpowiednią pojemność

Jeżeli mamy własną firmę i potrzebujemy zbiornika ciśnieniowego, musimy zdecydować się na odpowiednią pojemność. Wydaje się, że trzeba dobrze zastanowić się nad tym, jakie są nasze potrzeby. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że wybierzemy najodpowiedniejsze rozwiązanie ze wszystkich.

Jeśli posiadamy stosunkowo niewielką firmę przemysłową, możemy śmiało zdecydować się na zbiornik ciśnieniowy kompresora o pojemności około 50 litrów. Jeżeli jednak nasza firma jest naprawdę duża, taki zbiornik na pewno nie wystarczy. Należy więc postawić na zdecydowanie większy. Jak więc widać, wybór w dużej mierze jest uzależniony od potrzeb firmy przemysłowej, które mogą się rzecz jasna zmieniać.

Jak duże powinno być ciśnienie we wnętrzu zbiornika?

Kolejną istotną kwestią, nad którą należy się pochylić, jest ciśnienie we wnętrzu zbiornika. Nieodpowiednie ciśnienie może bowiem sprawić, że zbiornik nie będzie tak sprawny, jakbyśmy tego chcieli. Najczęściej można spotkać się ze zbiornikami ciśnieniowymi o dwóch wariantach: 16 oraz 11 barów. Bary są to bowiem jednostki ciśnienia.

- Reklama -

Trzeba oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie szczelnej instalacji. Stale należy również monitorować ciśnienie w zbiorniku. W przeciwnym bowiem razie istnieje spore prawdopodobieństwo niebezpieczeństwa. Najpoważniejszą konsekwencją braku kontroli nad ciśnieniem w zbiorniku jest jego wybuch. Nieco mniej groźne w skutkach może okazać się uszkodzenie zbiornika. Niemniej jednak jego również należałoby się wystrzegać. W przeciwnym bowiem razie narazimy się na poważne straty finansowe.

Na co jeszcze należałoby zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika ciśnieniowego?

Wybierając zbiornik ciśnieniowy, należy mieć na względzie jeszcze kilka ważnych kwestii. Dosyć istotne jest to, aby zastanowić się nad pozycją, w której ma być zamontowany zbiornik. Niektóre z nich można zawiesić pod sufitem, ale inne są przeznaczone wyłącznie do montowania pionowo na stabilnym podłożu. Musimy więc dobrze zastanowić się nad lokalizacją takiego zbiornika. Niektóre osoby zwracają także uwagę na kolor zbiornika.

Miejmy jednak na uwadze to, że nie jest to jakaś szczególnie istotna kwestia. Nie musimy więc poświęcać jej wiele uwagi. Zbiorniki ciśnieniowe najczęściej dostępne są w takich kolorach jak zieleń, błękit czy czerwień. Zdecydujmy się więc na rozwiązanie, które jest nam najbliższe. Przyjrzyjmy się również poszczególnym ofertom pod względem cenowym. Nade wszystko zwracajmy jednak uwagę na jakość zbiorników.

Dowiedz się więcej na https://www.komnino.com.pl/pl

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.