- Reklama -

- Reklama -

Jak dbasz o skórę?

Codzienna pielęgnacja twarzy to pierwszy i najważniejszy krok do pięknej cery. Jeśli marzy nam się zdrowa, młoda, jędrna skóra bez niedoskonałości, to właśnie poranna i  wieczorna pielęgnacja jest kluczem.

W dbaniu o piękną skórę najważniejsza jest regularność i skrupulatność. Szybki demakijaż, niedokładne usunięcie zanieczyszczeń to właśnie te nieduże błędy w pielęgnacji mogą robić najwięcej problemów. Jeśli zależy nam na zdrowej, pięknej i wypoczętej cerze, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na pielęgnację twarzy rano i wieczorem.

– Musimy skupić się na doborze odpowiednich kosmetyków, które powinny być dostosowane do wszystkich potrzeb naszej skóry. Podstawowym warunkiem przy wyborze kremu, produktu do mycia twarzy powinien być rodzaj naszej skóry (sucha, mieszana, normalna bądź tłusta). Kosmetyki, które zastosujemy, powinny stanowić odpowiedź na wszelkie problemy i niedoskonałości naszej skóry – mówi Agnieszka Mróz, niezależna dyrektor sprzedaży Mary Kay.

Dbanie o skórę to temat, do którego warto podejść kompleksowo. Wpływ na kondycję naszej cery ma bowiem wiele aspektów, takich jak: dieta, sen i odpoczynek, suplementacja, złuszczanie i oczywiście nawilżanie.

– Codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna rozpoczynać się od oczyszczania twarzy i na nim też powinna się kończyć. Regularne oczyszczanie skóry i wykonywanie demakijażu pozbawia nas nie tylko wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry twarzy, które torują drogę aktywnym składnikom kremów pielęgnacyjnych, ale też przyczyni się do zachowania na dłużej młodego, promiennego i zdrowego wyglądu skóry. Niezbędnym krokiem w pielęgnacji jest oczyszczanie skóry dwa razy dziennie – wieczorem usuwamy w ten sposób makijaż, zanieczyszczenia środowiska i bakterie, które towarzyszyły nam w ciągu dnia, a rano pozbywamy się z twarzy zanieczyszczeń po nocy, np. nadmiar sebum, pot czy roztocza kurzu domowego – dodaje niezależna dyrektor sprzedaży Mary Kay.

- Reklama -

Bez względu na to, z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia, nasza twarz potrzebuje na co dzień odpowiedniego nawilżenia. Nawilżenie powinno być jednak uzależnione od indywidualnych cech naszej skóry. Skóra, która posiada skłonności do przesuszania będzie potrzebowała intensywnego nawilżania, a przy skórze tłustej powinniśmy się skupić na delikatnym jej nawilżaniu, a jednocześnie skutecznym matowieniu.

– Nawilżanie skóry w ciągu dnia jest niezbędne, ale musimy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji twarzy również w nocy. Podczas gdy w dzień powinniśmy skupić się na jej nawilżaniu i skutecznej ochronie przed działaniem czynników zewnętrznych, w nocy należy pozwolić jej na skuteczną regenerację i odbudowę, a tym samym “naprawę” uszkodzeń, z którymi musiała zmierzyć się w ciągu dnia. Dlatego tak ważne jest, by posiadać oddzielny krem na dzień i krem na noc, posiadają one inny skład i pełnią zupełnie inne funkcje –wyjaśnia Agnieszka Mróz.

WM

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Czesio mówi

    Pielegnacja twarzy to warzna rzecz, tylko czemu wszystkie kobiety sie maluja zapychajac pory?Skora wtedy nie oddycha,a jak mi tu zaraz z mary kay pojada ze przeciez sa kosmetyki ktore pozwalaja skorze oddychac to dodam iz skora oddycha gdy jest czysta a karzde g..no na twarzy noszone 10h dziennie tego wcale nie ulatwia.Tak ze drogie Panie pielegnowac ale jak naj mniej sie malowac tylko podkreslac urode i nie trzeba do tego kosmetykow mary kay,zazwyczaj potrzeba czesto myc warz i ja nawilzac,stosowac pilingi nie tylko z tej firmy a to wszystko robic majac swiadomosc rodzaju swojej cery

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.