- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak być bezpiecznym?

Biłgorajscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gromadzie. Dzieci miały okazję posłuchać przygotowanej specjalnie dla nich pogadanki. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Na koniec spotkania oprócz wzajemnych życzeń bezpiecznych wakacji najmłodsi otrzymali od policjantów odblaskowe opaski.

- Reklama -

Policjanci biłgorajskiej komendy spotkali się wczoraj z dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej w Gromadzie. Mundurowi rozmawiali o niebezpieczeństwach, jakie mogą  spotkać najmłodszych podczas wakacji spędzanych w miejscu zamieszkania, wizyty na wsi, a także podczas wypoczynku nad wodą lub w górach i sposobach ich uniknięcia. Przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi.

- Reklama -

Kolejnym omówionym tematem było zjawisko cyberprzemocy. Mundurowi wskazywali, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Przestrzegali młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali, jak można uchronić się przed cyberprzemocą i co zrobić, jeżeli padniemy ofiarą takiego czynu.
Policjanci omówili również katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Wskazywali, kim jest w świetle prawa nieletni, wyjaśnili, czym jest czyn karalny i demoralizacja.

Policjanci przypomnieli również, jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które poprawiając naszą widoczność po zmroku, mogą uratować życie. Szczególnie teraz podczas zbliżających się wakacji, gdy na drogach panować będzie wzmożony ruch, o bezpieczeństwie i byciu widocznym nie można zapomnieć. W związku z tym najmłodsi otrzymali od policjantów opaski odblaskowe. Na koniec spotkania policjanci życzyli dzieciom bezpiecznych i spokojnych wakacji.

młodszy aspirant Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.