- Reklama -

Jak być bezpiecznym w sieci?

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich oraz z Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W spotkaniu w którym udział wzięło około 400 uczniów zostało podzielone na dwie części. Mundurowi omówili z młodzieżą zjawisko cyberprzemocy. Przestrzegali młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali jak można uchronić się przed cyberprzemocą i gdzie szukać pomocy gdy staniemy się ofiarą takiego ataku.

Funkcjonariusze omówili również katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Wskazywali kim jest w świetle prawa nieletni, kiedy odpowiada za swoje czyny jako osoba dorosła, co to jest czyn karalny i demoralizacja.

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego przypomniał uczniom o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, aby nie stać się sprawcą czy też ofiarą zdarzenia drogowego. Wyjaśnił również jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, które zwiększając naszą widoczność na drodze mogą uratować nam życie.

J.K.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.