Automax

JAGODOWA WIOSKA walczy o grant

Trwa konkurs "Lokalni herosi", w którym można wesprzeć lokalną inicjatywę. Głosować można do 14 października.

Trwa właśnie akcja „Lokalni Herosi”, która otwiera przed lokalnymi przedsiębiorcami nowe możliwości wsparcia rozwoju wspólnot, w których żyją i pracują. Dzięki akcji w całej Polsce powstanie 100 inicjatyw, które wsparte zostaną łączną kwotą 1,5 mln zł. Służyć one będą wszystkim okolicznym mieszkańcom, dlatego każdy klient czy sąsiad może zainspirować przedsiębiorcę do zgłoszenia pomysłu. Głosowanie na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl trwa do 14 października.

Wśród zgłoszonych inicjatyw jest także jedna dotycząca naszego regionu. Wnioskodawcą jest sklep Delikatesy Centrum z Józefowa, a partnerem Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Długi Kąt „Zakątek Roztocze”. Ich inicjatywa to wioska tematyczna o funkcji edukacyjno-wypoczynkowej, która łączyłaby wspólną przestrzeń z edukacją ekologiczną oraz kultywowała dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze naszego regionu. „Chcemy zbudować scenę, na której organizowalibyśmy spektakle teatrów wiejskich oraz występy zespołów ludowych i folkowych, oraz pokazy ginących zawodów podczas festiwalu Jagoczary. Chcielibyśmy dookoła posadzić dzikie drzewa owocowe oraz stworzyć ogród sensoryczno-ziołowy o właściwościach terapeutycznych, socjalizujących i edukacyjnych” – napisali wnioskodawcy.

Wniosek z Józefowa jest obecnie 30. miejsce w rankingu. Można jeszcze wesprzeć Jagodową Wioskę, głosując raz dziennie na stronie internetowej: https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/glosuj/?province=Lubelskie&county=bi%C5%82gorajski&city=&title=&category=&budgetCategory=¤tPage=1

 lub głosując z paragonem (dodatkowe 5 punktów).

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.