kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Ja mam czyste sumienie – mówi trener Łady Biłgoraj. Dlaczego zrezygnował?

Dlaczego trener Paweł Babiarz zrezygnował z prowadzenia Łady 1945 Biłgoraj? Przecież sezon bardzo udany, bo czwarte miejsce na finiszu IV ligi. Jakie były kulisy kontrowersyjnego rozstania? - Moim zdaniem, dużo pracy trzeba jeszcze w Biłgoraju, żeby ta III liga tu była. I dlatego też nie widzę miejsca dla siebie w tym projekcie - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej, Paweł Babiarz. Cała rozmowa w najnowszym papierowym wydaniu.

- Reklama -

Dlaczego pomimo dobrego wyniku zrezygnował pan z prowadzenia Łady Biłgoraj? Rzeczywiście zdecydował Pan o tym dużo wcześniej, czy to nie jest do końca prawda?

– Ja mam sumienie czyste. Dokładnie 29 maja dostałem pierwszą propozycję z Tomasovii, wtedy był pierwszy telefon. Działacze Łady wiedzieli że jest ta propozycja i jeszcze jedna. Ja uważam, że powinno się te sprawy załatwiać inaczej. Lokalne media i gazeta to nie jest miejsce, żeby załatwiać takie sprawy i klubowe informacje. Uważam, że prezesowi Łady, który poinformował o naszym rozstaniu w Nowej Gazecie Biłgorajskiej, zabrakło troszkę profesjonalizmu. Najpierw media klubowe powinny o czymś takim poinformować, a te milczą. Ja na to czekałem, stąd te moje słowa 50 na 50 o pozostaniu w Ładzie, niektórzy oskarżają mnie o kłamstwa, ja uważam że zachowałem kolejność – najpierw informuje klub, potem gazety itd.. W piątek rozmawiałem z wiceprezesem Niemcem, więc działacze wiedzieli jak to wygląda. Trochę negocjowaliśmy o współpracy, kilka dni to trwało. To nie było tak, że ja kogoś oszukiwałem! Bardzo się dziwię, że prezes Łady wybrał taką drogę na załatwianie ważnych spraw i gazetę. Zabrakło nam tutaj zgrania, żeby wspólnie poinformować o tym w jednym miejscu. Ale ja mam bardzo duży szacunek do prezesa oraz wszystkich działaczy Łady Biłgoraj i na nikogo się nie obrażam.

urząd MArszałkowski projekt

Dalej nie powiedział Pan, dlaczego nie chce dalej trenować Łady.

– Powiem tak. Łada Biłgoraj, żeby zagrać w końcu w III lidze musi się wzmocnić. Łada jest coraz lepszym klubem sportowo i organizacyjnie ale nie przypisuję sobie tych zasług. Przez ostatni sezon klub zrobił wielki postęp. Chodzi o profesjonalizm i sprawy organizacyjne. Dzięki działaczom, dzięki wielkiemu wysiłkowi biłgorajskiego środowiska. Ale nawet takie zachowanie jak ten wywiad prezesa klubu i informacje w lokalnych mediach pokazują, że coś jest nie tak. Są nieprzychylne komentarze kibiców, dużo ludzi podchodzi sceptycznie do tego, że gra ktoś z zewnątrz. Moim zdaniem, dużo pracy trzeba jeszcze w Biłgoraju, żeby ta III liga tu była. I dlatego też nie widzę miejsca dla siebie w tym projekcie. Wolę być bliżej domu, robić to samo i pracować w IV lidze, niż grać o pierwszą szóstkę w Biłgoraju. Ładzie życzę sukcesów.

Myśli Pan, że z Tomasovią będzie większe szansa na III ligę?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Nie wiem. Po pierwsze nie podpisałem tam jeszcze umowy. Nie twierdzę, że to będzie lepsze miejsce, ale jeżeli tam trafię, to będę przynajmniej bliżej domu. A wyniki można osiągnąć podobne. Nie lubię mówić o czymś co nie jest podpisane i pewne. Tomasovia jest też klubem najbliższym mojemu sercu, bez względu na przeszłość. To nie jest tak że zmieniam klub ze względu na możliwość awansu do III ligi.

To prawda, że chciał Pan 2-3 znaczące transfery do Łady, a działacze nie mogli tego zapewnić?

Jak Pan zostanie trenerem Tomasovii to widziałby Pan w składzie piłkarzy Łady Biłgoraj? Słychać, że Błajda, Skiba, Chmura, Wojtowicz, Chmura czy nawet Dorosz, mogą pójść za Panem…

(…)

Cała rozmowa tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

- Reklama -

22 Komentarze
 1. hgf mówi

  Karma wraca- długo nie trzeba było czekać. Pamiętam jak Czarniecki obejmował Ładę w końcówce 4 ligi i było kilka naprawde świetnych meczów np z łęczną czy opolaninem czy z orlętami Łuków. potem totalna przebudowa zespołu i granie w okręgówce bardzo młodym swoim składem-ogrywanie tych chłopców. W pierwszym roku sie nie udało awansować ale w drugim robimy to z przytupem -21 ptk przewagi nad Hetmanem. ponad 2 lata pracy 4 przegrane mecze awans a mimo to Niemiec .Bury .Dorosz ,i spółka postanawiają dla mnie w niezrozumiały sposób pozbyć się trenera który promuje swoich chłopaków Kołodziej Kubik Konopka młodszy stawia nawet na 15 latka wychowanka łady w bramce ,ale tego prezesi nie widza tylko zmieniają. Mija rok i to co zrobili prezesi z Czarnieckim – Babiarz robi z Łada -karma wraca

 2. Biłgorajanin mówi

  Wara od Prezesa , gnojku ! Oj w ryj byś dostał jak by Cię ktoś spotkał na swojej drodze w Biłgoraju za te słowa ! Kłamca z ciebie !

 3. Kibic mówi

  Ten typ jest szmaciarzem. menda i frajer. Spadaj pajacu weź bajde dorsza i do TL

  1. Wesoły mówi

   Hahaha, dorsza też niech zabiera bo śmierdzi zdradą na odległość !!! Powinien być wygwizdany z trybun na pierwszym meczu jeśli zostanie w Klubie!

 4. Ł mówi

  babiarzu jest dobrym trenerem wynik zrobił dobry , tylko nie umie zachować się jak facet i ściemnia. myślę że dużo można zarzucić zarządowi , wszyscy mówili że chce wrócić do tomasovi tylko prezes jakoś zdziwiony. ciekawe kogo wezmą teraz na trenera. i ciekawe jak rozwiążą sprawę z babiarzem przeciez on ma u nas jeszcze rok kontraktu. obawiam się niestety że wszystko się rozleci

 5. Optymmista mówi

  Stało się i już, good by Biłgoraj, herzlische wilkomen. new trener -kiedy i kto

 6. Ciekawski mówi

  Czy jest jakaś nazwa dla fetyszu , który właśnie lubi Babiarz ? Tzn udzielać wywiadów po których i tak dobrze wiesz , że dostaniesz zjeby w komentarzach a i tak cię to kręci i nie możesz się opanować ! To jest chore i nienormalne ! I pamiętaj , winny się tłumaczy . A na temat Naszego Prezesa to ty lepiej dupę zamknij bo mu nawet butów czyścić nie jesteś godzien!!!

 7. Bvb mówi

  Dużo pracy trzeba aby tu była 3 liga i właśnie dlatego rezygnuję 😁 – lepszego samozaorania dawno nie widziałem

 8. Qwe mówi

  Źródła Tomaszowskie doniosły już w kwietniu że dogadany temat jest , trzeba było wtedy normalnie powiedzieć . Po drugie awans z Tobą jest niemożliwy więc całe szczęście że spadasz . ten rok pokazał tylko jak głupia była decyzją o zmianie trenera . Teraz mecz z Tomasovią to będzie jak mecz derbowy.

 9. ppop mówi

  w polowie sezonu mowil ze ta strata do lidera to nie strata i bedzie walczyl, teraz plecie kocopoły. spadaj trenerku do tomaszowa i zabieraj za soba zgraje nieudacznikow na czele z blajda.

 10. Anonim mówi

  zabieraj ze sobą Dorosza, Niemca i Burego dość tego

 11. tubylec mówi

  Samouwielbienie i przekonanie o swojej nieomylności tego człowieka sięga granic absurdu . Pamiętaj Pan panie trenerze pycha kroczy przed upadkiem a uwagi odnośnie prezesa to całkowity brak profesjonalizmu i taktu bo myślę że z takim podejściem nigdy nie osiągniesz w piłce .

  1. Kibic mówi

   Nie osiągnie bo kluby zmienia jak rękawiczki. To świadczy o tym jaki jest , cyniczny i wyrachowany . Obrażać Prezesa ? Qrwa ,i Dorosz i Niemiec dalej go będą klepać po plecach za takie coś i stawać w jego obronie ? Jeśli tak to jesteście tacy sami jak on, tzn trenerek. Sama jego postawa podczas meczów on nigdy nie miał odwagi spojrzeć na kibiców , zawsze łeb spuszczony , czy wygrana czy przegrana on zawsze patrzył w ziemię ,tak właśnie traktował kibiców , porażka !!!

 12. Mourinho mówi

  Ludzie, zachowajcie odrobinę zdrowego rozsądku. W tym zaściankowym grajdole nawet jakby przyszedł Guardiola to i tak wszystkie wiejskie eksperty co to mecza na telewizji patrzo to „mundrzejsze”, wiedzo lepiej i go zjedzo. Babiarz zrobił beniaminkiem 4 miejsce i nikt z tych chłopków roztropków przed komputerami tego nie widzi i nie docenia??? Żenada i słoma.

  1. Biłgorajan mówi

   Te ty cwaniaczku , zrobił 4 miejsce bo chyba po coś tu przyszedł ?! Nie zrobił tego sam tylko z drużyną, bardziej drużyna bez niego bo jego zmiany na boisku to jakaś porażka i każdy kto choć odrobinę na piłce się zna dobrze o tym wie!!! Takie teksty to pisz w tomaszowskiej gazecie jak już tam będziesz , udzielaj wywiadów , wywodów co tam tylko będziesz chciał a z Biłgoraja to ty już wypierd….. bo tylko powietrze i nastroje psujesz !!!

 13. Hw mówi

  brawo trenerze kochamy cie

 14. Obserwator mówi

  Ale beksa z ciebie , trenerku !!! Hahahah, wywiady ostatnio polubiłeś , jakbyś miał czyste sumienie to byś siedział cichutko a ty wielki medialny się zrobiłeś . A od Prezesa Łady to się odpier…. , tak tak ty i Niemiec i Dorosz to bardzo dobrze się dogadujecie , każdy to wie od tamtego roku jak zaczęliście mącić w drużynie . Większość naszych chłopaków odeszła z Klubu przez kopacza co się lansuje na gwiazdę bo bramki zdobywa , zdobywasz bo masz taką pozycję . Razem z trenerkiem buty z szatni zabieraj i na Tomaszów , znasz już drogę !!! Wachowicz swego czasu miał nieładny przydomek bo zdradził klub i poszedł do Hatmana a ty masz taki sam przydomek ale za coś gorszego , za zostanie w Ladzie i sranie w swoje gniazdo i branie za to kasy !!!! Już jest tyle komentarzy na Twoj temat , że człowiek honorowy to by kątami chodził po mieście ze wstydu ale jak ktoś honoru nie ma to tak jak tej świni , plujesz w twarz a ona , że deszcz pada!!!

 15. Kibic mówi

  Jesteś tak jak myślałem Narcyzem, Prezesowi to ty do pięt nie dorastasz – trenerku. I bardzo dobrze, że uciekasz jak szczur , z Łady. Tylko Dorosz i Niemiec będą po tobie płakać ,bo Bury to już chyba dawno na klub ma wywalone !? Jestem ciekawy ile Klub pozapłacał za twoje fanaberie , za kopaczy którzy się o mało co bo łbach nie kopali a jeden ten najciemniejszy to więcej na ławie przesiedział niż grał( i może dobrze bo jak już był na boisku to jakby pierwszy raz piłkę miał przy nodze) ale kasa się zgadzała , prawda ? Wyrolowałeś, razem z kilkoma ludźmi z Łady , wszystkich którym klub na sercu leży ale pan bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy i na swojej drodze spotkać kiedyś człowieka takiego jak ty i ciekawe jak się będziesz wtedy czuł ?! Nie zapomnij zabrać tych swoich koleżków a i Dorosza , przyjaciela z boiska !!! Wstyd !!!

 16. Tak mówi

  Zmieniam klub ze względu na brak możliwości awansu do III ligi , gdyż to nie jest tak że zmieniam klub ze względu na możliwość awansu do III ligi. Jak to się temu kłamcy klei to w głowie? Sam sobie zaprzecza.

 17. ElPistolero mówi

  przecież wiadomo, że z niego jest lepszy trener niż człowiek już od dawna.
  A, że trenerem wybitnym nie jest, no to można sobie odpowiedzieć, jaki to człowiek.

  1. Karabinierro mówi

   No i w punkt powiedziane !!!

 18. Anonim mówi

  Przestań kłamać rudzielcu. Już na przełomie marca i kwietnia ptaszki cwierkały, że się umawiasz z Tomasovią, a ty cały czas zaprzeczałeś. Klub stworzył ci warunki III ligowe, a ty ściągnąłeś 9 zawodników kolesi, którzy w większości przesiedzieli na ławie i jeszcze ci mało. Chęć awansu do III ligi to tylko twoje alibi, żeby odejść. To już nie pierwszy klub, który zrobileś w balona.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.