AGD

- Reklama -

- Reklama -

„Ja i Król Maciuś Pierwszy”

Magdalena Legieć z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ja i Król Maciuś Pierwszy”. Konkurs zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Ogłoszenie wyników odbyło się 25 listopada b.r.

- Reklama -

Do dwudziestej jubileuszowej edycji konkursu „Ja i Król Maciuś Pierwszy” nadesłano 577 prac plastycznych z 67 placówek z całego kraju. Jury konkursowe pod przewodnictwem dr Elżbiety Ciesielskiej-Zając – artysty plastyka, historyka sztuki – oceniało prace w czterech kategoriach wiekowych.

Celem konkursu jest identyfikacja uczestników z bohaterem stworzonym i ukazanym przez Janusza Korczaka w serii książek o małym królu. Za sprawą prac plastycznych ożywają jego szlachetne intencje. Jak  zwykle mali artyści we właściwy sobie sposób dokonują interpretacji postaci Króla Maciusia. Ich prace wciąż zachwycają i zaskakują inwencją twórczą, kolorystyką, wrażliwością i różnorodnością interpretacji.

            Magda Legieć, reprezentująca biłgorajski MDK, ma 13 lat i uczęszcza na zajęcia plastyczne, które prowadzi nauczycielka plastyki Anna Świca. Praca wyróżniona, w kategorii wiekowej 13-16 lat, została wykonana w technice wydrapywanki – technice bardzo pracochłonnej, ale też bardzo efektownej.

- Reklama -

Podziwiając pracę Magdy, gratulujemy młodej artystce, i życzymy dalszych sukcesów!

Anna M. Świca

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.