- Reklama -

IV SPOTKANIE Z ZAWODEM W ZESPOLE SZKÓŁ DRZEWNYCH I OCHRONY ŚRODOWISKA W ZWIERZYŃCU

- Reklama -

10 maja 2016r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu odbyło się, już po raz czwarty, „Spotkanie z zawodem”, w którym uczestniczyła młodzież gimnazjalna z 13. szkół województwa lubelskiego (ok. 400 uczniów).

Dzień Otwarty w naszej szkole był okazją do obejrzenia szkoły, posłuchania o jej bogatej historii i tradycji, zapoznania się z projektami unijnymi w ramach Programu Erasmus+, które już od 5 lat ZSDiOŚ z powodzeniem realizuje w Niemczech i Hiszpanii, a także sprawdzenia się np. w quizie matematycznym.

Gimnazjaliści mogli również uczestniczyć w pokazach przyrodniczych, zaznajomić się pracą geodety, poznać narzędzia i wyroby z drewna oraz możliwości, jakie niesie ze sobą znajomość tajników informatyki, ponieważ od września otwieramy nowy kierunek kształcenia – Technikum Informatyczne.

W ramach Szkolnego Dnia Samorządności odbyły się pokazy zastosowania kalkulatora graficznego; prezentacje przyrodnicze Roztoczańskiego Parku Narodowego i ZSDiOŚ – „Od biologii do ochrony środowiska”; pokazy firm: ProBiotics Regionalne Centrum Mikroorganizmów w Jastkowie, laboratorium mikrobiologicznego Ambry S.A. oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie; spotkania z przedstawicielami firm związanych z branżą drzewną: Nestro, Festool, Rehau, Leitz, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, HartzLack, Jawor-Parkiet, Zencpol, Drewex, Loba-Wakol, Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie; prezentacja sprzętu i zawodu geodety: Firma TPI Sp. z o.o., Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz wystawa „W krainie jodły, buka i tarpana” w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. Dobra Szkoła propagowała bezpieczną jazdę, a jej właściciel Andrzej Trusk wręczył nagrody – w postaci bezpłatnego kursu prawa jazdy kategorii „B” – uczniom, którzy w ubiegłym roku uzyskali największą liczbę punktów podczas rekrutacji do naszej szkoły.

Dziękujemy za ogromny wkład pracy w realizację IV edycji „Spotkania z zawodem”, zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie wszystkich prezentacji. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że drzwi naszej szkoły zawsze są dla Państwa otwarte.

/ZSDiOŚ/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.