- Reklama -

Inwestycje w pigułce

Na zadania remontowe i budowlane wydatkowano ponad 2 mln zł. Na utwardzenie dna wąwozu w Tarnawie Dużej wojewoda lubelski przyznał gminie dofinansowanie w wysokości 190 tys. zł. 355 tys. zł z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 gmina otrzymała na przebudowę dróg gminnych w Turobinie.

Gmina Turobin współfinansowała również inwestycję drogową powiatu biłgorajskiego w ramach realizacji zadania pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 2900L Żółkiewka – Turobin w wysokości 150 tys. zł.

W związku z ogłaszanymi naborami wniosków na dofinansowania z funduszy unijnych gmina zainwestowała również w przygotowanie dokumentacji projektowych. Wykonano dokumentację dotyczącą inwestycji:

– montaż kolektorów słonecznych i pieców na biomasę,

- Reklama -

– przebudowa i termomodernizacja budynków o charakterze użyteczności publicznej (Ośrodek Zdrowia, budynek przy ul. Piłsudskiego, remiza OSP w Czernięcinie Głównym),

– budowa przydomowych oczyszczalni ścieków,

– przebudowa dróg gminnych.

Koszt wykonanych dokumentacji to kwota prawie 400 tys. zł.

W 2016 roku wykonano również zadania finansowane z funduszu sołeckiego, do końca września wydatkowana została kwota w wysokości niemal 220 tys. zł. Środki zostały przeznaczone m.in. na drogi gminne poprzez utwardzenie asfaltem oraz zakup kruszywa, wykonanie strojów dla Kół Gospodyń Wiejskich, wyposażenia remizo-świetlic.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.