- Reklama -

Inwestycje w Gminie Turobin dzięki Wojewodzie

26 września 2018 r. na zaproszenie Radnego Powiatowego Andrzeja Koziny  mieszkańcy gminy mieli zaszczyt gościć  Wojewodę Lubelskiego prof Przemysława Czarnka . Wojewoda przeprowadził  wizytację ulic Kościelnej , Staszica , Dekerta I Hetmana Górki , które przebudowane zostały dzięki wsparciu Wojewody Lubelskiego. Inwestycje które w tym roku były wykonane dzięki wsparciu Wojewody to wąwozówka i powodziówka w Żurawiu oraz wcześniej w Tarnawie Dużej. Będziemy działać w ten sposób żeby każda miejscowość naszej gminy Turobin mogła skorzystać z takiego wsparcia i ulepszyć infrastrukturę -mówi Kozina.
5 października 2018r.  na terenie Gminy Turobin gościł  Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Krzysztof Dziewulski,którego wydział nadzoruje wykorzystywanie dotacji odnośnie dróg dojazdowych do pól. Pan dyrektor dokonał wizyty gospodarskiej dróg wykonanych dzięki wsparciu Wojewody Lubelskiego prof Przemysława Czarnka w Żurawiu i Tarnawie Dużej. Dokonaliśmy także objazdu wszystkich poszczególnych miejscowości naszej gminy. Potrzeb jest bardzo dużo ale będziemy starać się pomagać wszystkim miejscowościom naszej gminy , dofinansowanie od Wojewody Lubelskiego jest w wysokości 80% , przy wkładzie gminy 20%. Trzeba starać się o środki zewnętrzne to bardzo duża pomoc dla gmin – podsumowuje Kozina.
Natomiast 11 pazdziernika 2018r teren gminy Turobin odwiedził Wojciech Zbiegień – zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej LUW., który dokonał wizytacji budynku po byłej szkole w Tarnawie Dużej. Mówił zgromadzonym mieszkańcom o korzystnych efektach programu Senior plus i tworzeniu dziennych domów seniora. 
Posiadamy piękny budynek i działkę w Tarnawie Dużej , był projekt uchwały w maju 2018 by ten budynek sprzedać , natomiast ja uważam że ten budynek trzeba zagospodarować , dlatego zaraz po wyborach jeżeli zostanę wójtem Gminy Turobin składam wniosek o dofinansowanie na utworzenie dziennego domu seniora- mówi Radny Powiatowy Andrzej Kozina .

- Reklama -

1 komentarz
  1. Obi mówi

    A dlaczego nie przed wyborami? I tak już zachowujecie się z Panem Mrozem i pozostałymi kandydatami do rady jak stanowiska byłby objęte. A pozatym przecież w tylu artykułach jest napisane że to dzięki Panu lub Panu Mrozowi to wszystko pozałatwiane bez stanowisk i wniosków przez was złożonych więc poczekać do wyborów?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.