- Reklama -

- Reklama -

Inwestycje na wysypisku

Dzięki rozbudowie i modernizacji wysypiska w Korczowie uda się utrzymać miejsca pracy. Jest też szansa na ustabilizowanie cen za śmieci.

- Reklama -

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej obecnie realizuje dużą inwestycję w zakresie infrastruktury Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Korczowie. Zadanie realizowane jest w ramach projektu partnerskiego pn.: „Dostosowanie Zakładów Zagospodarowania Odpadów w województwie lubelskim do wymagań dla RIPOK”.

Dotychczas zakupione zostały następujące maszyny i urządzenia: dwie ładowarki, 2 samochody do przewozu kontenerów, ciągnik z przyczepą, zamiatarka chodnikowa, czyszczarka powierzchni utwardzonych. Zbudowana została kwatera do składowania odpadów o pow. 1,5 ha, przyłącze elektroenergetyczne ze stacją transformatorową, przyłącze wodociągowe ze zbiornikiem przeciwpożarowym oraz przyłącze kanalizacyjne.

toyota Yaris

Podpisane zostały umowy z firmami wybranymi w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę kompaktora, myjki mobilnej do pojemników oraz sita mobilnego do odpadów.

Zakończona została trzecia realizacja instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych (hala sortowni odpadów, budynek socjalno-biurowy, boksy magazynowe z wentylatorownią i biofiltrem, myjnia kół i podwozi, drogi i place manewrowe, ogrodzenie, sieci wodno-kanalizacyjne i elektroenergetyczne). Trwają rozruchy powstałej instalacji: mechaniczny i technologiczny.

Spółka uzyskała pozwolenie zintegrowane na użytkowanie wykonanej instalacji i wystąpiła do marszałka województwa z wnioskiem o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej wpisania do Planu Gospodarki Odpadami Województwa Lubelskiego powstałej instalacji jako Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Władze spółki podkreślają, że realizacja tej inwestycji przyczyni się do rozwiązania problemów związanych z zagospodarowaniem odpadów, umożliwi zwiększenie efektywności odzysku i recyklingu odpadów komunalnych. Ważny będzie również wzrost poziomu wykorzystania odpadów na cele energetyczne.

Inwestycja współfinansowana jest ze  środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w wysokości 68% kosztów kwalifikowalnych, pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Lublinie oraz środków własnych Spółki.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.