- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Inwestycja na finiszu

Dobiegają końca prace przy termomodernizacji budynku dawnego Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie.

- Reklama -

Inwestycja jest wykonywana dzięki dofinansowaniu jakie otrzymał samorząd Józefowa ze środków unijnych. – To kolejny budynek, który został zlecony do termomodernizacji. Obecnie jest duże zaawansowanie prac na elewacji. Dobrze, że jest pogoda, pojawiło sie słoneczko, a to pozwoli na szybki postęp prac– mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Józefowie burmistrz Roman Dziura. 

W byłym LO trzeba m.in.: docieplić ściany i wykonać nową elewację, a także wymienić okna, oświetlenie i centralne ogrzewanie, w tym zamontować kotły gazowe. Budynek byłego liceum jest trzecim i ostatnim obiektem, poddanym termomodernizacji w ramach projektu współfinansowanego z pieniędzy unijnych. W 2019 roku józefowski samorząd wykonał podobne prace w przedszkolu, a w 2020 – w ośrodku kultury.

- Reklama -

Za wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i modernizację instalacji gazowej gmina zapłaci prawie 190 tysięcy złotych. Umowa z firmą, która wygrała przetarg ma być podpisana w najbliższych dniach, a na wykonanie robót wodno-kanalizacyjnych będzie 50 dni. Trwają już prace przy dociepleniu stropu, ścian i fundamentów, wymianie kilku okien oraz budowie schodów z dodatkowym wejściem do planowanego schroniska. Ta część inwestycji będzie kosztować 375 tysięcy złotych, a termin jej zakończenia jest wyznaczony na początek listopada.

Józefowski samorząd ma już także podpisaną umowę z firmą, która zajmie się wymianą oświetlenia. Realizacja tego zadania to koszt, sięgający 64 tysięcy złotych. W ramach tego samego projektu w 2019 roku Gmina Józefów wykonała podobne prace w przedszkolu, a w 2020 w ośrodku kultury. Większość pieniędzy na te zadania samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd otrzyma pieniądze na pokrycie maksymalnie 85 procent kosztów kwalifikowalnych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.