- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Inwestują w fotowoltaikę

Gmina Józefów chce realizować kolejny wniosek dotyczący odnawialnych źródeł energii. Obecnie zgłosiło się 200 mieszkańców chętnych do montażu ogniw fotowoltaicznych na budynkach swoich posesji.

Osoby, które chcą skorzystać z tej formy wsparcia, złożyły ankiety i deklaracje udziału w projekcie. Ten będzie tym razem dotyczyć wyłącznie instalacji fotowoltaicznych, którymi jest zainteresowanych ponad 200 właścicieli posesji. Teraz prowadzący sprawę pracownicy urzędu będą umawiać się z nimi na podpisanie umów użyczenia nieruchomości, na których mają być montowane ogniwa fotowoltaiczne, by w imieniu mieszkańców gmina mogła się starać o dotację.

Obowiązek ten musi być spełniony w najbliższych dniach, ponieważ umowy użyczenia są ważnym elementem wniosku o dofinansowanie, a musi on być złożony do 20 września.

- Reklama -

Realizacja inwestycji zależy od przyznania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd można otrzymać do 85 procent kosztów netto.

Autorzy pomysłu podkreślają, że kolejne kroki w tej sprawie będą wykonywane dopiero po podziale unijnych pieniędzy. Jeśli dotacja będzie przyznana, samorząd ogłosi przetarg na wykonanie robót i dopiero wtedy od mieszkańców będą pobierane pieniądze na wkład własny.

To kolejny taki projekt samorządu gminy Józefów, który w tym roku zakończył podobną inwestycję, także współfinansowaną z RPO WL, w ramach której zostało zamontowanych 219 zestawów kolektorów słonecznych i 50 kotłów na biomasę.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.