- Reklama -

Internetowy bazarek dla bezdomniaków

Zwierzęta kochają bezwarunkowo i nie mają żadnych wymagań. Niestety wiele z nich nie spełniło oczekiwań ludzi i straciło swój dom. Dzięki grupie zmotywowanych ludzi, którzy chcą bezinteresownie pomóc bezdomniakom i Ty możesz sprawić, że życie tych zwierzaków stanie się lepsze.

W Biłgoraju po raz pierwszy organizowany jest bazarek internetowy na rzecz bezdomnych zwierząt. Jest to przedsięwzięcie które inicjują prywatne osoby, chcące pomagać zwierzakom zarówno na terenie Biłgoraja, ale także poza nim. Inicjatywą pomocy naszym braciom najmniejszym zajmuje się facebookwa grupa Biłgorajski Azyl Adopcje Zwierząt. Katarzyna Obszańska, Marta Rebizant oraz Aleksandra Czapka są pomysłodawczyniami i współorganizatorkami internetowego bazarku dla bezdomniaków. Dziewczyny nieustannie szukają nowych pomysłów, by pozyskać pieniądze, które umożliwią opiekę nad potrzebującymi zwierzętami.

Głównym celem tej akcji jest zebranie jak największej sumy pieniędzy, aby móc dalej pomagać bezdomnym zwierzętom. Zebrana suma pozwoli między innymi zapewnić odpowiednią opiekę weterynaryjną czy zakup karmy dla głodnych stworzeń.

Cała akcja jest możliwa tylko dzięki wsparciu i zaangażowania ludzi, którzy są miłośnikami zwierząt. Bazarek będzie trwał dwa tygodnie: od 24 lutego do 8 marca 2020 roku. Na bazarku będzie wiele ciekawych fantów, takich jak: bony podarunkowe, biżuteria, kosmetyki, książki, rękodzieła.

Regulamin bazarku obejmuje kilka istotnych punktów:

 1. Bazarek jest formą pomocy – jeśli nie masz możliwości – nie licytuj – przemyśl proszę zanim włączysz się do licytacji.
  2. Za wstawiony fant, jego opis i wysyłkę odpowiada osoba wystawiająca.
  3. Fanty wysyłane będą po potwierdzeniu wpłaty. Koszty przesyłki pokrywa kupujący, są przesyłane na konto wysyłającego.
  4. Na wpłaty za wylicytowane fanty czekamy 7 dni. Jeśli ktoś nie może wpłacić w terminie, prosimy o kontakt z organizatorami bazarku. Brak wpłaty i kontaktu uznajemy za rezygnację z zakupu, co spowoduje, że fant zostanie zaproponowany innej osobie, która go licytowała z najwyższą ofertą..
  5. Dane do wpłaty zostaną podane na priv.
  6. Podsumowanie będzie zamieszczone na stronie bazarku po zakończeniu licytacji – najszybciej jak to będzie możliwe.
  7. Przy każdym fancie jest opcja KUP TERAZ, co oznacza, że po wpisaniu w komentarz kwoty z dopiskiem KUP TERAZ fant zostanie wysłany wcześniej. Jeśli licytacja pod postem przekroczy kwotę z KUP TERAZ opcja KUP TERAZ przestaje obowiązywać i licytacja może trwać dalej.

- Reklama -

-Bazarek jest dla nas bardzo ważny. Nie jesteśmy fundacją ani stowarzyszeniem, więc nie mamy środków na ratowanie zwierząt. Co chwilę mamy kolejne telefony i zgłoszenia – niestety nie możemy pomóc, bo nie mamy ani miejsca ani środków na utrzymanie tylu zwierząt. Oczekujemy że ludzie uświadomią sobie jak wiele zwierząt potrzebuje pomocy, a co za tym idzie, jak dużo potrzebujemy karmy oraz pieniędzy na opiekę weterynaryjną, która jest niezbędna. Chcemy by wszyscy zaangażowali się do pomocy, podobno ludzi poznaje się po tym jak traktują zwierzęta. Bądźmy ludźmi dobrymi, na pewno zostanie nam to wynagrodzone. Każda cegiełka i każda złotówka ma znaczenie – mówi Katarzyna Obszańska, współorganizator internetowego bazarku na rzecz bezdomnych zwierząt.

Obecnie grupa Biłgorajski Azyl Adopcje Zwierząt posiada pod opieką 4 koty i 5 psów, gdyby mieli miejsce na postawienie dodatkowego kojca, byłoby to z pewnością spełnieniem ich marzeń.

Fanty zbierane są do 17 lutego w Biłgoraju na ul. Bora Komorowskiego 3 (Totolotek) od godz. 9.30 do 21.00. Wszystkich chętnych do pomocy bezdomnym zwierzętom zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

J.P.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Kasia mówi

  Zero wkładu własnego ? Tzn ? Proszę zobaczyć ile wszyscy wkladamy w to serca..bezinteresownie . Jeśli nie podoba się nasza pomoc można pomagać innym. Nikt nikogo nie zmusza. Nie rozumiem co w tej sytuacji jest wkładem własnym. Poświęcamy swój wolny czas na wszystkie zwierzęta , często zaniedbujemy pracę , dom. Pozdrawiam

  1. anonim 3320 mówi

   przepraszam może źle się wyraziłem, wkład własny może i jest ja tego nie wiem bo tego nie widzę.
   1,chciałem zwrócić uwagę na to że bazarek juz taki istniał więc dlaczego jest napisane że po raz pierwszy.
   2.chciałbym zwrócić uwagę że okłamujecie ludzi że płot wam został ukradziony.
   4. udowodnijcie i pokażcie jak wychodzicie na spacer bądź bawicie się ze zwierzętami skoro tyle czasu im poświęcacie.
   5. też kiedyś byłem wolontariuszem i dalej po części jestem bo zajmuję się bezdomnymi pomagam mimo trudnych sytuacji toleruje obsikane panele i poświęcam tym zwierzętom czas uczę je jak wygląda człowiek że nie musi sie nas bać o może kochać też mogę wziąć psy czy koty zamknąć je w kojcu dać pare razy jeść i wodę od czasu do czasu sprzątnąć.
   6. nie róbcie z siebie pokrzywdzonych przez los skoro robicie to dobrowolnie robicie z siebie i ze zwierząt jakieś ofiary losu w prawie każdym waszym poście “ktoś nam ukradł kojec niemamy jak pomagać” nie macie? czy nie chcecie w inny sposób “udostępnijcie miejsce”?
   7. dlaczego nie zarejestrujecie fundacji? jako żeby była legalna i mogła zbierać żywność i inne dary z innych placówek dużych firm być legalnie dofinansowywana mieć pomoc z gminy i urzędu?

   i podkreślam przepraszam że napisałem że nie ma wkładu własnego mogłem się mylić napisałem to pod wpływem emocji
   i chcę PODKREŚLIĆ ŻE NIE CHCE WAS OBRAŻAĆ TYLKO CHCE ZROZUMIEĆ
   jeżeli chcecie 70396978 to mój numer GG chcecie porozmawiać proszę napisać

 2. anonim mówi

  z tego co mi wiadomo w bilgoraju byl juz bazarek tego typu organizowany przez prawdziwa organizacje dzieki ktorej duzo zwierzat dostalo pomoc. chce zobaczyc czy naprawde te psy i koty o ktorych mowa otrzymaja pomoc bo jak narazie widze tylko ogloszenia a zero wkladu wlasnego przez owy azyl bilgorajski

  1. maja mówi

   Uprzejmie donoszę, że nikt nie ma monopolu na pomaganie zwierzętom, a wkładem własnym osób, które to robią jest tzw wolontariat, proszę doczytać, że takie osoby pracuja za darmo, w wolnym czasie. Donoszę również, że owy Biłgorajski azyl jest prowadzony przez wolontariuszy, którzy przez jakiś czas byli członkami “prawdziwej organizacji”. Z tejże prawdziwej organizacji, w ciągu roku odeszło co najmniej 8 wolontariuszy, którzy najwyraźniej wolą działać na własną rekę niż mieć do czynienia z ową organizacją. Chcę – pomagam, nie chce – nie pomagam, to proste.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.