- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Inteligentne zakupy – czyli jak w szybki i tani sposób robić zakupy w Internecie

- Reklama -

Czy smart shopping faktycznie się opłaca? W jaki sposób rozpocząć robienie inteligentnych, wygodnych i opłacalnych zakupów w Internecie?

Czekanie na promocje

Inteligentne robienie zakupów wymaga przynajmniej niewielkiej dozy cierpliwości. Na niektóre produkty trzeba poczekać trochę czasu. To samo wiąże się z oczekiwaniem na różnego rodzaju akcje promocyjne.

Nie każdy wie o tym, że 11 listopada w krajach Dalekiego Wschodu od kilku lat odbywa się Dzień Singla. Na czym to polega? Otóż w tym dniu w wielu sklepach internetowych i na portalach zakupowych obowiązują ogromne obniżki sięgające często nawet -70%. Chińczycy coraz częściej oszczędzają przez cały rok, aby móc kupić jak najwięcej właśnie w ten dzień – zapewniając sobie najlepsze promocje.

Oczywiście nie ma co ograniczać się tylko do robienia większych zakupów podczas jednego dnia w roku – warto jednak zwrócić uwagę, że w kalendarzu prawdziwych fanów okazji jest kilka dat, których nie można pominąć.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Będzie to np. Black Friday (i towarzyszący mu Cyber Monday), który otwiera sezon przedświątecznych promocji i pozwala na kupowanie produktów z kategorii elektroniki, odzieży, obuwia, zdrowia, urody, turystyki i wielu innych atrakcyjnych usług – w cenach niższych o kilkanaście procent. Z kolei Dzień Darmowej Dostawy sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy koszty zakupu danego towaru będą nieco wyższe od standardowych.

Korzystanie z kodów rabatowych

W Polsce kody rabatowe to rozwiązanie, które zrobiło się popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak nie można zapomnieć, że na zachodzie (szczególnie w Stanach Zjednoczonych) wszelkiego rodzaju kupony zniżkowe są popularne od dekad. Zamieszczane w różnego rodzaju gazetach, czy ulotkach – a następnie wycinane i kolekcjonowane – pozwalały zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze.

Dzięki rozwojowi Internetu kupon zniżkowy stał się o wiele wygodniejszy. Nie zmieniło się to, że można go znaleźć w wielu różnych miejscach oraz to, że jego wykorzystanie jest zawsze niezwykle okazyjne.

Zdecydowana większość sklepów ma w oknie finalizowania zamówienia możliwość wprowadzenia kodu rabatowego. Po jego wpisaniu cena obniża się nawet o kilkadziesiąt złotych lub możliwa jest darmowa wysyłka.

Jednak gdzie znaleźć tego typu kody? W zależności od sklepu mogą być one umieszczone zarówno na stronie internetowej, jak www.kupon.pl, w różnego rodzaju artykułach reklamowych na zewnętrznych serwisach, w kanałach mediów społecznościowych czy też w klasycznej ulotce.

Lojalność popłaca

Sklepom zawsze zależy na utrzymaniu jak najlepszej relacji z klientem oraz zapewnieniu mu stałej informacji na temat aktualizowanej oferty. Jednak nie każdy internauta wie, jak wiele można na tym skorzystać.

Pierwszą sprawą jest zapisanie się do newslettera. Oprócz zdecydowanego atutu, że dzięki temu nie ominie nas żadna akcja promocyjna, często czynność ta wiąże się z dodatkowymi udogodnieniami. Może w zamian dostać np. kupon rabatowy na następne zakupy.

Drugą kwestią są różnego rodzaju programy lojalnościowe. Częste robienie zakupów w jednym miejscu pozwala na zdobywanie różnego rodzaju punktów, które później można wymienić na różnego rodzaju zniżki lub prezenty. Warto zapoznać się z takimi kwestiami w swoich ulubionych sklepach – jest to jeden z lepszych sposobów na dodatkowe oszczędności.

Smart shopping to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeżeli chcemy dać wytchnąć domowemu budżetowi – warto zacząć wprowadzać w życie podstawowe założenia tej taktyki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.