- Reklama -

Integracja w Dąbrowicy (film)

We wtorkowe popołudnie 17 sierpnia w Dąbrowicy (gm. Biłgoraj) odbyło się spotkanie międzypokoleniowe, które miało na celu integrację osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz mieszkańców Dąbrowicy. Dobra zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom przy grach i konkurencjach zespołowych. Nie obyło się również bez śpiewu i tańców.

Galeria fotografii (91 zdjęć)

Bardzo się cieszę, że widzę szczęśliwych rodziców dzieci niepełnosprawnych, uśmiechniętą młodzież oraz nasze miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, które nam dziś tutaj będzie śpiewało. Każdy ma tutaj swoją rolę, przygotowaliśmy gry i konkurencje, a na zakończenie będzie poczęstunek przy ognisku – mówi Helena Gadaj z Dąbrowicy. – Rodzice uśmiechają się do siebie i rozmawiają, stajemy się wszyscy przyjaciółmi. Bardzo chciałabym, aby takich spotkań było więcej w przyszłości, bo to jest coś pięknego dodaje.

- Reklama -

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Pomocna dłoń”, przygotowanej przez obywatelski duet mieszkańców Dąbrowicy. Wzięło w nim udział około 40 mieszkańców.  Jest to projekt realizowany przez mieszkańców gminy Biłgoraj we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Jest to piękna i cenna inicjatywa pani Heleny, która dziś tutaj nas zaprosiła do Dąbrowicy, aby wspólnie integrować się. Cieszę się, że jest możliwość włączenia w te działania osób niepełnosprawnych, wyjścia z domu, stwarzamy taką propozycję. Jest to bardzo aktywne środowisko, które mobilizuje innych w celu wspólnych spotkań na różnych płaszczyznach życia społecznego – podsumowuje Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj.

Spotkanie to  planowane było podczas warsztatów w ramach Akademii Obywatelskiej i przygotowało uczestników do realizacji wspólnej akcji. Otworzyły je warsztaty psychologiczne i rehabilitacyjne dla uczestników. Po części merytorycznej odbyła się część artystyczna – muzyka i śpiew. Na koniec przy wspólnym ognisku mieszkańcy podzielili się opowieściami, wspomnieniami i planowali kolejne takie spotkania w przyszłości.

Akcja została zrealizowana w ramach projektu ”Bądźmy solidarni!”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach. Sponsorem wydarzenia była cistkarnia Obszyńscy.

red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.