- Reklama -

Innowacyjne LO im. ONZ

 

Biblioteka LO im. ONZ w Biłgoraju, którą tworzą: Anna Dobraczyńska koordynator pracy biblioteki, Jadwiga Oleszek, Helena Oleszczak i Elżbieta Ciryt; otrzymała główny tytuł Innowacyjna biblioteka w tegorocznej czwartej edycji Konkursu „Lider Innowacji” i Projektu „Szkoła Innowacji” organizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W kategorii Nauczyciel – lider innowacji wyróżnienie otrzymał nauczyciel Krzysztof Litwiniuk, a szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Innowacji”. Podsumowanie konkursu odbyło się 7 kwietnia w WSEiI w Lublinie.

 

- Reklama -

Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie szkół nowoczesnych, wspierających edukację praktyczną, dbających o przyszłość swoich absolwentów. Certyfikat Szkoła Innowacji jest poświadczeniem, że szkoła dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie: kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność, oraz kreować najlepsze wzorce w edukacji. Najlepsze szkoły, dyrektorzy, nauczyciele, szkolne biblioteki i najciekawsze inicjatywy oraz uczniowie mający szczególne osiągnięcia w dążeniu do tych celów zostali dodatkowo uhonorowani tytułem „Lider Innowacji”.

Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. W trzech ostatnich edycjach uhonorowanych zostało 49 szkół z Lubelszczyzny. W 2016 roku do tego grona dołączyło kolejnych 28 szkół. Nad przebiegiem procesu certyfikacji czuwa kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, szkół oraz mediów. Przedsięwzięciu od początku patronują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.