Informatycy z RCEZ na CHECK IT

Tworzenie gier komputerowych, programowanie robotów i pisanie aplikacji mobilnych – m.in. w takich warsztatach uczestniczyć mogli młodzi informatycy z RCEZ, którzy 6 marca wzięli udział w największym wydarzeniu z branży IT w regionie. CHECK IT to targi nowych technologii. W tym roku miała miejsce już piąta ich edycja. CHECK IT organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas informatycznych Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Transport zapewnił dyrektor szkoły, a opiekunem grupy była Marzena Jargieło. – Wspólnie odkrywamy emocjonujące oblicze IT i pokazujemy, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość – zapewniali organizatorzy targów. – Podczas naszego wydarzenia można spotkać setki innych osób, które dzielą informatyczne pasje; poznać organizacje studenckie działające na lubelskich uczelniach i włączyć się w ich inicjatywy; zobaczyć, jak i kto zajmuje się informatyką w Lublinie – zachęcali.

 W programie konferencji były wykłady i warsztaty dotyczące praktycznych zastosowań informatyki i nowości technologicznych. Uczniowie mogli wziąć udział w tworzeniu własnej aplikacji oraz gry w Construct 2, zaprogramować robota z klocków lego, spróbować swoich sił w programach do animacji i modelowania 3D czy zobaczyć pokaz dronów, wyścigi robotów i wirtualny świat w Oculus Rift. Spore zainteresowaniu wśród uczestników wzbudzały także wykłady dotyczące kryptowaluty czy kariery w branży IT.
– Po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w takiej konferencji. Cieszę się, że mogłem zobaczyć możliwości, jakie dają nowinki technologiczne. Myślę, że ta wiedza będzie mi przydatna w mojej przyszłej pracy – mówią uczniowie klas informatycznych z RCEZ, którzy wzięli udział w konferencji

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.