reklama

Koncert Kolęd w Tarnogrodzie. Jak było? (foto)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert Kolęd w Tarnogrodzie. Jak było? (foto) - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
13
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje biłgorajskieTarnogród kolędował dziś z Orkiestrą Dętą pod batutą Grzegorza Szteinmillera. Koncert uświetniła Marysia Malinger. Jak było? Zerknijcie do fotorelacji.
reklama

Kolędowanie stanowi część polskiej tradycji. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że jest to nie tylko piękna i wzruszająca część naszych rodzimych obrzędów, ale także ważny element życia kulturowego i społecznego. Cieszy zatem fakt, że zwyczaj kolędowania podtrzymywany jest i przez kolędników odwiedzających domostwa i kultywowany przez orkiestry, zespoły czy chóry.

 

W sobotę, 4 grudnia o godzinie 18:00 w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyła się muzyczna uczta pod hasłem" Koncert Kolęd". Nie byle jaka uczta, bo w wykonaniu Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej. Innych wrażeń dostarcza słuchanie muzyki, odtwarzanej z technologii, a inaczej na żywo, w sali akustycznie do tego celu przygotowanej. Takie wydarzenie porusza zmysły, wzbudza emocje, przywołuje wspomnienia, karmi ducha i zapada w pamięć na wiele, wiele, dni. A nawet lat. Kiedy na scenie TOK zasiedli muzycy pod batutą Grzegorza Szteinmillera, kiedy rozbrzmiały pierwsze nuty utworów, kiedy rozbrzmiał głos Marysi Malinger, liryczna atmosfera porwała widownię do innego wymiaru. Tak działa magia tradycji. Magia kolędowania w wykonaniu Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej. I magia, wspólnego kolędowania. 

reklama

 

Tarnogrodzka Orkiestra Dęta istnieje ponad 100 lat! Jest zatem dumą Tarnogrodu i stanowi ważne element lokalnej kultury. W skład zespołu wchodzą różne grupy wiekowe - od młodych, po nieco starszych. Z Tarnogrodu i okolicznych gminy. Orkiestra stwarza szerokie możliwości rozwoju, każdy bowiem może doskonalić warsztat muzyczny, a chętni mogą podjąć naukę na innym instrumencie. Na jakim? Oczywiście, na instrumentach dętych blaszanych; trąbka, tuba, puzon, sakshorn altowy i tenorowy oraz na instrumentach drewnianych; klarnet i saksofony - altowy, tenorowy, barytonowy i sopranowy. Poza rozwojem zdolności muzycznych orkiestra kładzie nacisk także na elementy musztry. W zespołach podobnej rangi obowiązuje musztra orkiestrowa i tutaj szczególnie ważna jest znajomość komend wydawanych buławą podczas marszu. Tarnogrodzka Orkiestra Dęta uświetnia występami uroczystości kościelne i państwowe. Ponadto aktywnie uczestniczy w przeglądach i konkursowych prezentacjach orkiestr dętych, gdzie zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama