reklama

Biłgoraj tańczył z ogniem i historią. Tak wyglądał Festiwal Singera 2025! (foto)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Biłgoraj tańczył z ogniem i historią. Tak wyglądał  Festiwal Singera 2025! (foto) - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
77
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje biłgorajskieBiłgoraj na kilka godzin zamienił się w scenę barwnego, międzynarodowego widowiska. Spektakl „Przyjaciele Sztukmistrza 2025” zakończył Festiwal Singera z prawdziwym rozmachem. Na letniej scenie przy Biłgorajskim Centrum Kultury wystąpili artyści z Polski, Argentyny, Chile, Czech, Francji i Stanów Zjednoczonych.
reklama

We wtorkowy wieczór, 22 lipca mieszkańcy Biłgoraja licznie zgromadzili się na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury na spektaklu „Przyjaciele Sztukmistrza 2025”, który był finałowym wydarzeniem  Festiwalu Śladami Singera w Biłgoraju.  Dopisała nie tylko frekwencja, ale też pogoda.


„Przyjaciele Sztukmistrza 2025”


„Przyjaciele Sztukmistrza 2025” to widowisko łączące elementy ulicznego variete, cyrku, powietrznych akrobacji, fire show i muzyki na żywo. Wszystko to osadzone zostało w literackim świecie Izaaka Baszewisa Singera – noblisty i autora „Sztukmistrza z Lublina”. Dzięki wielowymiarowej formie spektakl przemówił zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych uczestników wydarzenia.

reklama

– To było coś niesamowitego.  Tyle emocji, świateł, muzyki, a przy tym piękne przesłanie i klimat jak z przedwojennych miasteczek. Cieszę się, że takie wydarzenia odbywają się u nas w Biłgoraju. Mam nadzieję, że za rok festiwal wróci z jeszcze większą pompą - mówiła nam pani Elżbieta

Film i opowieści o żydowskiej kulturze


Finałowy spektakl był zwieńczeniem bogatego programu artystycznego. Festiwal rozpoczął się projekcją filmu muzyczno-dokumentalnego „Mordechaj Gebirtig, czyli bądź zdrów mój Krakowie”, opowiadającego o życiu krakowskiego poety i kompozytora. Film wprowadził widzów w klimat dawnego Kazimierza  - dzielnicy, gdzie kultura żydowska tętniła życiem.

reklama

Następnie publiczność przeniosła się w świat opowieści Joszy Cwika – gawędziarskiego monodramu przeplatanego pieśniami w języku jidysz i po polsku. Spektakl „Pieśni i opowieści Joszy Cwika” przybliżył dawne historie, anegdoty i legendy żydowskiej Lubelszczyzny, budząc zarówno śmiech, jak i wzruszenie.

Biłgoraj żyje kulturą


Organizatorzy mogą mówić o sukcesie. Każdy punkt programu spotkał się z żywym zainteresowaniem, a uczestnicy festiwalu wychodzili z wydarzenia zadowoleni i pełni wrażeń. Padły zapewnienia o kontynuacji imprezy w następnym roku. 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo