- Reklama -

- Reklama -

Inflacja nie zwalnia: gdzie szukać oszczędności na co dzień?

Inflacja rośnie z miesiąca na miesiąc, a jej wpływ na domowy budżet zauważył już każdy. Staramy się więc szukać oszczędności co rusz - zarówno kupując żywność, jak i korzystając ze sprzętów elektronicznych czy ogrzewając dom. Jak mądrze oszczędzać na co dzień?

- Reklama -

Kupowanie na promocjach – to się opłaca!

W najszybszym tempie drożeją podstawowe produkty spożywcze, zatem nic dziwnego, że staramy się oszczędzać przede wszystkim na jedzeniu. Dobrym sposobem jest kupowanie na promocjach, dzięki któremu możemy wydawać znacznie mniej. Poszukiwane są zwłaszcza promocje na schab w Gazetkowo.pl, a także na inne rodzaje mięs, mleko czy masło. Co istotne, markety spożywcze obniżają ceny wybranych produktów w częstotliwości mniej więcej tygodniowej, dlatego nie warto gromadzić zbyt dużych zapasów – możemy kupować świeże towary, a jednocześnie oszczędzać.

urząd MArszałkowski projekt

Jak oszczędzać energię, gaz i wodę?

Coraz częściej zastanawiamy się, jak w ekonomiczny sposób ogrzać dom oraz jak obniżyć rachunki za gaz czy za wodę? Pierwszy problem możemy rozwiązać, wybierając urządzenia energooszczędne. Przykładowo, jeśli kupujemy pralkę, to zadbajmy o to, aby pobierała ona jak najmniej prądu. Takie modele są nieco droższe, jednak w dłuższej perspektywie czasowej okazują się doskonałą inwestycją. Oszczędzając na gazie, postarajmy się gotować obiady dla całej rodziny na minimum 2 dni. Potrawy możemy mrozić, jeśli nie lubimy monotonii na naszych talerzach. Chcąc zredukować rachunki za wodę, warto postawić na szybkie prysznice, jednocześnie rezygnując z długich kąpieli. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale również przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Mądre dogrzewanie domu

W tym sezonie sporo zapłacimy nie tylko za gaz czy prąd, ale również za ogrzewanie naszego mieszkania. Warto więc zastosować proste triki, dzięki którym nieco zaoszczędzimy. Przede wszystkim postarajmy się wpuścić do naszych wnętrz więcej naturalnego światła, zwłaszcza w słoneczne dni. Dzięki temu za darmo dogrzejemy pomieszczenia. Nie wietrzmy ich zbyt długo, a już z pewnością nie przy włączonych kaloryferach. Dobrym rozwiązaniem jest położenie na podłodze dywanów, najlepiej grubych, które pomogą ograniczać straty ciepła. Uszczelnijmy okna oraz drzwi, przez które do wnętrz może dostawać się chłodne powietrze. Temperaturę w domu ustawmy na maksymalnie 21 stopni – jest ona najzdrowsza, a zarazem najekonomiczniejsza. Oczywiście, w niektórych pomieszczeniach, na przykład w sypialni, może być nieco chłodniej. Tymczasem składzików czy spiżarek zwykle w ogóle nie musimy ogrzewać.

Jak kupować mądrze i nie przepłacać?

Chcąc zaoszczędzić w dobie inflacji, musimy nauczyć się mądrze wydawać pieniądze. Dobrym sposobem jest regularne odwiedzanie strony: https://www.gazetkowo.pl/ i szukanie różnego typu promocji. Znajdziemy tak nie tylko przecenione artykuły spożywcze, lecz również tekstylia, akcesoria do domu czy innego typu przedmioty. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, rozważmy, czy rzeczywiście jest on nam potrzebny. Oduczmy się kupowania na zapas bądź tylko ze względu na to, że dany produkt jest w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu nie tylko uporządkujemy mieszkanie, ale również wydamy znacznie mniej. Mądre kupowanie to podstawa w czasie inflacji, gdy wszyscy musimy „zaciskać pasa”. Szukajmy więc okazji, a jednocześnie dokonujmy trafnych wyborów każdego dnia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.