- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Indoor cycling – trzymaj formę mimo pandemii

Utrzymujące się obostrzenia wpływają nie tylko na pogorszenie naszego zdrowia psychicznego, ale również na spadek kondycji w sensie fizycznym. Pandemia zamknęła nas w domach, przykuła do foteli i komputerów, ograniczając możliwości korzystania z siłowni i klubów fitness. W efekcie tyjemy na potęgę, zajadając stres i nie dbając o właściwą ilość ruchu. Rozwiązaniem może być domowa siłownia. Sprawdźmy jak dbać o formę w domu na przykładzie dyscypliny, jaką jest indor cycling.

- Reklama -

Indoor cycling – co to jest

Indoor cycling to stosunkowo nowa dyscyplina sportu. Podczas treningu w grupie wykorzystuje się specjalne rowery spinningowe. W trakcie zajęć grupowych słucha się muzyki, a nad prawidłowością ćwiczeń i ich przebiegiem czuwa trener. Jazda na rowerku spinningowym to typ treningu wytrzymałościowo-siłowego. Sesje, o różnym stopniu intensywności, trwają zwykle od 30 do 80 minut. Pracują głównie dolne partie mięśniowe, symulując jazdę na rowerze.

urząd MArszałkowski projekt

Dlaczego warto wybrać indoor cycling

Indoor cycling jest dyscypliną, która świetnie buduje kondycję całego organizmu. Przygotowuje do wspinaczki ale również jazdy na rowerze w bardziej wymagających warunkach, dzięki wzmacnianiu mięśni ud i łydek.

To dyscyplina idealna dla wszystkich, ale w szczególności dla pań, którym zależy na wymodelowaniu mięśni pośladków oraz ud. Trening pozwoli pięknie wymodelować te kluczowe obszary, które zwykle wymagały intensywnych ćwiczeń.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Indoor cycling uprawiać może każdy. Trening nie obciąża stawów, dzięki czemu jest bezpieczny. Również dlatego, że zamiast skupiać się na manewrowaniu na ruchliwej ulicy możesz skupić się na prawidłowym wykonaniu treningu.

Dyscyplinę można uprawiać cały rok. To świetna wiadomość dla miłośników dwóch kółek, którzy w sezonie zimowym muszą rozstać się ze swoim rowerem ze względu na pogodę.

Indoor cycling można uprawiać w domu. I to jest jego niewątpliwa zaleta. Choć spinnery można było spotkać dotąd głównie na siłowniach, coraz więcej osób kupuje je do swoich domowych siłowni.

Jaki rower spinningowy wybrać

Oferta rowerów spinningowych jest bardzo szeroka. Warto wybrać sprzęt dopasowany do budżetu, możliwości przestrzennych oraz stopnia zaawansowania. Warto zwrócić uwagę na ilość dostępnych funkcji i dodatkowych programów. Jeśli planujesz trening późnym wieczorem, zwróć uwagę, czy wybrany sprzęt pracuje cicho. Na rynku dostępne są rowery spinningowe, pracujące niemal niezauważalnie. Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać, skontaktuj się ze specjalistami, którzy pomogą ci dobrać najlepszy model, spełniający Twoje oczekiwania. Szeroki wybór rowerów do indoor cyclingu znajdziesz na https://life-fitness.pl/.

 

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.