- Reklama -

- Reklama -

Inauguracja współpracy LO im. ONZ w Biłgoraju z SGH w Warszawie

  W ostatnich dniach maja 2016 roku, w ramach rozpoczętej współpracy Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, uczniowie klasy II E – akademickiej SGH i II C  – ekonomicznej mieli okazję po raz pierwszy odwiedzić uczelnię, która według rankingu „Perspektyw 2015” najlepiej kształci w zakresie przedmiotów ekonomicznych w Polsce i jest wysoko ceniona w Europie.

  Młodzież została zapoznana z historią SGH, aktualną ofertą edukacyjną, procedurami rekrutacji, możliwościami indywidualnego rozwoju w trakcie studiów i po ich zakończeniu, dzięki współpracy placówki z licznymi firmami. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach z zarządzania projektami i zostali zapoznani z bazą lokalową uczelni. Dzięki uprzejmości pracowników naukowych licealiści uzyskali wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

  Kolejnym etapem współpracy był wykład inauguracyjny na temat: „Zarządzanie organizacją w turbulentnym środowisku”, który w auli Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wygłosiła pani dr Katarzyna Adamiak, pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i opiekun klasy akademickiej SGH. Dnia 9 czerwca 2016 r. uczniowie z wybranych klas pierwszych i drugich, zainteresowani ekonomią, mieli okazję dowiedzieć się, czym są zmiany, jakie są ich rodzaje, dlaczego ich potrzebujemy i jak je wprowadzać. W trakcie wykładu młodzi ludzie odpowiadali na pytania, a także mogli je zadawać.

- Reklama -

  Po spotkaniu w auli uczniowie klasy 2E – objętej patronatem SGH – wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez panią dr Adamiak. W czytelni młodzież w kilkuosobowych grupach analizowała sytuację jednej z firm budowlanych w Polsce. Rozpoznawała kondycję ekonomiczną firmy, określała jej mocne i słabe strony oraz wskazywała szanse i zagrożenia w jej funkcjonowaniu. Po wnikliwej analizie problemu zadaniem uczniów było zaproponowanie takich rozwiązań, aby zakład mógł się dalej rozwijać. Na zakończenie warsztatów odbyła się dyskusja, podczas której każda z grup zaprezentowała swoje pomysły.

  Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania, które dzięki ciekawej formie, poszerzyło ich wiedzę i ułatwiło zrozumienie trudnych pojęć z zakresu ekonomii i zarządzania. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z pracownikami naukowymi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

 

ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.