- Reklama -

- Reklama -

Ile miasto straci?

W mediach głośno mówi się o tym, że w wyniku zastosowania rozwiązań zaproponowanych w ramach Polskiego Ładu samorządowy stracą swoje dochody. Jak będzie to wyglądało na przykładzie Biłgoraja?

- Reklama -

Polski Ład to zapowiadana przez władze państwa obniżka podatków. W związku z tym pojawiło się wiele pytań i wątpliwości, jak zmiana ta wpłynie na stan budżetów samorządów? Czy  zmniejszy ona ich dochody?

- Reklama -

O tę kwestię pytał radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz. – Jaki będzie ubytek w budżecie miasta po wprowadzeniu rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie? Jaką rekompensatę otrzyma miasto Biłgoraj ze środków centralnych na poczet planowanych start w budżecie na skutek wprowadzenia zmian? – pytał radny.
Prognoza ministra finansów na 2022 r. określa spodziewane wpływy miasta Biłgoraja z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych na kwotę 22 335 054 zł. – Jest ona
niższa od spodziewanego wykonania tej pozycji dochodowej w 2021 r. o około 2,6 mln zł – informuje skarbnik Roman Żuk. Wyjaśnia, że w przypadku udziałów w podatku dochodowym od osób prawnych, prognozowana ich wysokość (po raz pierwszy przez ministra finansów) jest niższa o około 0,4 mln zł od spodziewanego wykonania w 2021 r. i ma wynieść 1 294 512 zł. – Faktyczny skutek zmian wprowadzonych programem „Polski Ład” będziemy znali po zakończeniu 2022 r. – mówi. Dodaje, że miastu została przyznana, jako swoista rekompensata, uzupełniająca
subwencja ogólna w kwocie 4 309 754 zł, która ma zostać przekazana do budżetu miasta
jeszcze w 2021 r.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Adrian Keys mówi

    Co z karabinem?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.